Першою на Ямпільщині радянських назв вулиць та провулків позбулась Воздвиженська сільська рада. Ще 10 вересня 2015 року сільські депутати проголосували за перейменування десяти вулиць в селах Воздвиженськ, Грем’ячка та Олене.  

Зокрема, вулиця Жовтнева була перейменована в Польову, Комуністична в М. Неплюєва, Куйбишева в Вишневу, Першотравнева в Затишну, Радгоспна в Будівельну, 70 років Жовтня в Нову, а вулиця 1-е травня – на вулицю Мира. В Грем’ячці вулицю Жовтневу перейменували на О. Шуляка, Радянську на Мартинівку, а Першотравневу в с. Олине на Олинську.

15 жовтня 2015 року відповідне рішення прийняла і Усоцька сільська рада. Вулицю Кірова перейменували на Вишневу, Леніна на Центральну, Радянська на Садову, Свердлова на Зарічну, Чапаєва на Слобідську, 1 Травня на Заярнівську, провулок Боженка на Вишневий, а провулок Калініна на Луговий.

загрузка…


6 листопада депутати Білицької сільської ради перейменували вулицю Боженка на Лісову, Будьоного на Фабрик, Леніна на Зарічну, а Щорса на Сусоївку.

10 листопада рішення щодо перейменування вулиць та провулків прийняли відразу дві сільські ради Ямпільського району. Марчихинобудська сільська рада перейменувала вулицю Ворошилова на Різдвяну, Жовтневу на Сонячну, Кірова на Фабричну, Комсомольську на Живописну, Крупську на Гостинну, Першотравневу на Травневу, Радянську на Веселкову, а Щорса на Джерельну. Микитівська сільська рада перйменувала Комуністичну вулицю в селі Зорене на  Озерну, а Труда на Праці. В самій Микитівці були перейменовані  вулиці Карла Маркса на Вишневу, Леніна на Сонячну, Першотравнева на Нову, а Радянська на Центральну.

12 листопада з комуністичним минулим розпрощалась Антонівська сільська рада, яка перейменувала вулицю Леніна на Івотську, Чапаєва на Піски, Щорса на Річну, Рядянську на Нову, Першотравневу на Центральну, а вулицю Комінтерн в однойменному селі – на Лісну.

17 листопада Шатрищенська сільська рада перейменувала вулицю Калініна на Конюховку, Комсомольську на Вовнянський шлях, Леніна на Гончаровку, а Радянську на Глейки. Цього ж дня Паліївська сільська рада перейменувала вулицю Будьонного на Михалівку, Жовтневу на Сонячну, Леніна на Заболотівку, Радянську на Ковтунівку, провулок Колгоспний на Садовий, а Пролетарський на Дачний.

19 листопада Степненська сільська рада перейменувала вулицю Боженка на Юрінівку, а провулок Боженка 2 на Центральний.

20 листопада Орлівська сільська рада змінила назву вулиці Колгоспна на Дачну, Горького на Лісову, Громової на Миру, Комуністичну на Вишневу, Крупської на Зелену, Леніна на Центральну, а 1 травня на Травневу. Цього ж дня Чуйківська сільська рада перейменувала вулицю Жовтневу на Шевченка, Комсомольську на Зарічну, Першотравневу на Травневу, а Радянську на Центральну.

Таким чином, станом на 8 лютого 2016 року в Ямпільському районі перейменовано вже 62 вулиці та 16 провулків в 11 населених пунктах. В Свесі таку роботу планують провести до 9 лютого, в Дружбі – до 16 лютого. І лише керівництво районного центру боїться прийняти це відповідальне рішення.