Ямпільські воїни-афганці відзначили День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, який щороку співпадає з черговою річницею виводу радянських військ з Демократичної Республіки Афганістан.

З нагоди свята Ямпільська районна організація Української спілки ветеранів Афганістану організувала традиційний об’їзд населених пунктів, де поховані воїни-інтернаціоналісти, які загинули, виконуючи обов’язок, на території Республіки Афганістан. Зокрема, ветерани побували на могилах своїх бойових побратимів в Дружбі, Ямполі, Орлівці та Гремячці.

А о 15:00 в Ямполі в приміщенні Будинку рад відбулися урочистості з нагоди свята. Воїнів-афганців привітали т.в.о. голови районної державної адміністрації Ірина Панченко та голова районної ради Ольга Губар. Керівники району вручили ветеранам пам’ятні медалі «25 років виводу військ з Афганістану», які були встановлені Указом Президента України ще в 2014 році.

А голова Ямпільської районної організації Української спілки ветеранів Афганістану Сергій Бордаченко вручив своїм колегам подяки та грамоти від імені обласної ветеранської організації.

Ямпільською центральною районною бібліотекою була організована виставка військових реліквій та фотографій, які привезли з цієї «гарячої точки» воїни-афганці. Окрім того, для ветеранів був підготовлений фільм та міні-концерт, на якому звучали знайомі їм «афганські» пісні.

Для довідки, в бойових діях на території Демократичної Республіки Афганістан брали участь 116 мешканців Ямпільського району. П’ятеро наших земляків загинули. Сьогодні, через 27 років з часу закінчення бойових дій, в нашому районі проживає лише 61 воїн-афганець.