Учасники громадських слухань одноголосно проголосували проти початку виробництва деревинного вугілля в селищі Неплюєве.
Селищна влада чомусь вирішила, що це питання стосується не всіх ямпільчан, а лише мешканців маленького села Неплюєве, яке за задумом горе – підприємців та їх посібників, мало стати епіцентром шкідливого виробництва. Саме тут, за кілька кілометрів від Ямполя, були призначені громадські слухання, на які запросили лише громадян з неплюївською пропискою.
Є всі підстави стверджувати, що зібрання хотіли провести взагалі без людей. Оголошення були розвішані по Неплюєвому лише напередодні ввечері, ямпільчани могли про них дізнатися лише з маловідвідуваного сайту селищної ради. Скоріш за все, в заході мали взяти участь лише один-два згодних на все чоловіків (на жаль, таких завжди можна знайти). Але не судилося – оголошення потрапило до інтернет-газети…
Дізнавшись про, без перебільшення, доленосну для селища подію, на збори вийшли не тільки мешканці села Неплюєве, а і ямпільчани, що мають тут земельні ділянки. Люди навіть наймали таксі, щоб приїхати в рідне село і сказати рішуче «ні» спробам перетворити його на «крематорій». Депутату райради вдалось відстояти право цих людей висловити свою позицію відповідно до постанови №555 КМУ.
Громадські слухання відкрив заступник голови селищної ради Юрій Кучернос, який заявив, що він «не за і не проти виробництва». І передав слово ініціатору звернення Євгену Таранусі, який, озброївшись стопкою документів, намагався довести обуреним людям, що виробництво не буде шкідливим.
Слово взяв і депутат Ямпільської районної ради Олександр Соломко, який закликав учасників зборів виступити проти початку виробництва і вніс декілька пропозицій до протоколу. Зокрема, депутат закликав своїх колег з селищної ради, які дали згоду на початок розробки документації, яка необхідна для початку виробництва – скасувати своє рішення і визнати недопустимим будь-яке шкідливе виробництва на території селища.
Але найбільш красномовна пропозиція до протоколу прозвучала з вуст місцевої мешканки, яка закликала підприємця та всіх, хто хоче розпочати тут шкідливе виробництво, «розвернутися і валити з села».
Учасники зборів одноголосно проголосували проти будь-яких спроб почати незаконне виробництво біля їх осель і сподіваються, що до їх позиції дослухаються селищні депутати.
Что-то непонятно по тексту. Если поссовет дает добро, то почему производство незаконное?
Во-вторых, почему сразу “крематорий”? Уже установили, что производство будет вредным? Кто это сделал и где экспертные выводы?
Я, конечно, имея в качестве примера дымоходы на сельхозтехнике, особых иллюзий не испытываю, но, блин, кому нужен этот дешевый популизм с навешиванием ярлыков? Сделайте все по процедурам. По закону пусть будет выделена земля. Пусть будут прописаны нормально права и ответственности сторон. Пусть депутаты проанализируют документы Таранухи, пусть проследят за выполнением обязательств. В случае нарушений пусть обращаются в прокуратуру и доводят дело до суда в случае необходимости.
А то получается, Ямполь бедный, громаду мы делать не будем, потому что зубы на полку положим, но и новые производства нам не нужны.
И какие тогда инвестиции к нам придут? Тут же с таким подходом ни завод по производству аккумуляторов не построишь, ни мусоросжигательный завод. Это ж ого как вредно.
У наших депутатов и работников поссовета вообще есть план увеличения числа рабочих мест в поселке и округе? Или так и будем надеяться на то, что бюджетники нас прокормят, и что район не порежут на громады?
Все, що приймає селищна рада апріорі не обов’язково є законним, депутати цього і минулого скликання довели, що можуть проголосувати за що завгодно. Можна навести до 10 голосувань за які нашу селищну раду варто було б перейменувати в селищну Зраду.
По-друге, ніхто і не повинен доводити шкідливість виробництва деревинного вугілля (будь яке виробництво шкідливе, але в різній мірі), навпаки підприємець повинен був довести, що викиди будуть безпечними. Хтось знає, у нього є такі документи? І чи можна їм довіряти?
По-третє, Ямполю дійсно потрібне нове виробництво, але не шкідливе. Так, під лозунгом створення нових робочих місць, до нас можуть перевести скандально відому «Елгу» з Шостки, яка займається утилізацією радіоактивних відходів. До речі, розмови про це серйозно велись у минулому році.
У Вас лично есть право и возможность влиять на местную власть. И есть право обратиться в прокуратуру по факту проблем с законностью. Вот все эти 10 голосуваннь надо туда и направить.
Я понимаю, что результат вполне может быть сомнителен, но, елки-палки, от комментариев точно толку меньше. Знаете факт злоупотреблений — в прокуратуру или СБУ.
Что касается документов, я ж и предлагаю их проверить. Тогда и будет предметный разговор.
Молодцы Неплюевцы, так держать.Одно только не понятно,где остальные депутаты? Мы избирали их для чего?Продались этому Таранухе. Единственный человек,который действительно достоин депутата это Соломко А.А.Вот этот человек приехал и помог поддержать этот маленький народ.Спасибо ему большое.Вместе мы всё сможем.
Соломко .А.А – молодец! Женька найди себе другой бизнес.
поставь крематорий у себя дома и травись. видели мы твои технологии у московки.. дымит хорошо даже лучьше.тарануха реж бочки на металлолом толку больше будет.
Неплюевцы – ямпольцы с вами. Женька -как у тебя поднимается рука травить старых людей, рассказывая басни. Предприниматель хренов.
А ничего личного -это бизнес!
Жители молодцы! Таких предпринимателей нужно, в шею гнать. Радикальная партия красавцы! Голова села “минус”, её на пару дней в кочегарку, пусть изучит бизнес получше. Что за подход у власти, где бизнес план, где разрешительные документы, сертификаты на оборудование?? Бабу с воза, кобыле легче.
Шановні Ямпільчани, такого депутата , як Соломко О.О. необхідно підтримувати всіма способами. Він дійсно- борець за благополуччя селища .
Я с Вами согласно . Хотя у меня было другое мнение о нем. Молодец. Так держать.