Учасники громадських слухань одноголосно проголосували проти початку виробництва деревинного вугілля в селищі Неплюєве.

Селищна влада чомусь вирішила, що це питання стосується не всіх ямпільчан, а лише мешканців маленького села Неплюєве, яке за задумом горе – підприємців та їх посібників, мало стати епіцентром шкідливого виробництва. Саме тут, за кілька кілометрів від Ямполя, були призначені громадські слухання, на які запросили лише громадян з неплюївською пропискою.

Є всі підстави стверджувати, що зібрання хотіли провести взагалі без людей. Оголошення були розвішані по Неплюєвому лише напередодні ввечері, ямпільчани могли про них дізнатися лише з маловідвідуваного сайту селищної ради. Скоріш за все, в заході мали взяти участь лише один-два згодних на все чоловіків (на жаль, таких завжди можна знайти). Але не судилося – оголошення потрапило до інтернет-газети…

Дізнавшись про, без перебільшення, доленосну для селища подію, на збори вийшли не тільки мешканці села Неплюєве, а і ямпільчани, що мають тут земельні ділянки. Люди навіть наймали таксі, щоб приїхати в рідне село і сказати рішуче «ні» спробам перетворити його на «крематорій». Депутату райради вдалось відстояти право цих людей висловити свою позицію відповідно до постанови №555 КМУ.

Громадські слухання відкрив заступник голови селищної ради Юрій Кучернос, який заявив, що він «не за і не проти виробництва». І передав слово ініціатору звернення Євгену Таранусі, який, озброївшись стопкою документів, намагався довести обуреним людям, що виробництво не буде шкідливим.

Слово взяв і депутат Ямпільської районної ради Олександр Соломко, який закликав учасників зборів виступити проти початку виробництва і вніс декілька пропозицій до протоколу. Зокрема, депутат закликав своїх колег з селищної ради, які дали згоду на початок розробки документації, яка необхідна для початку виробництва – скасувати своє рішення і визнати недопустимим будь-яке шкідливе виробництва на території селища.

Але найбільш красномовна пропозиція до протоколу прозвучала з вуст місцевої мешканки, яка закликала підприємця та всіх, хто хоче розпочати тут шкідливе виробництво, «розвернутися і валити з села».

Учасники зборів одноголосно проголосували проти будь-яких спроб почати незаконне виробництво біля їх осель і сподіваються, що до їх позиції дослухаються селищні депутати.  

11 thoughts on “Люди сказали рішуче «ні» виробництву деревинного вугілля в Неплюєве

 1. Что-то непонятно по тексту. Если поссовет дает добро, то почему производство незаконное?

  Во-вторых, почему сразу “крематорий”? Уже установили, что производство будет вредным? Кто это сделал и где экспертные выводы?

  Я, конечно, имея в качестве примера дымоходы на сельхозтехнике, особых иллюзий не испытываю, но, блин, кому нужен этот дешевый популизм с навешиванием ярлыков? Сделайте все по процедурам. По закону пусть будет выделена земля. Пусть будут прописаны нормально права и ответственности сторон. Пусть депутаты проанализируют документы Таранухи, пусть проследят за выполнением обязательств. В случае нарушений пусть обращаются в прокуратуру и доводят дело до суда в случае необходимости.

  А то получается, Ямполь бедный, громаду мы делать не будем, потому что зубы на полку положим, но и новые производства нам не нужны.

  И какие тогда инвестиции к нам придут? Тут же с таким подходом ни завод по производству аккумуляторов не построишь, ни мусоросжигательный завод. Это ж ого как вредно.

  У наших депутатов и работников поссовета вообще есть план увеличения числа рабочих мест в поселке и округе? Или так и будем надеяться на то, что бюджетники нас прокормят, и что район не порежут на громады?

  1. Все, що приймає селищна рада апріорі не обов’язково є законним, депутати цього і минулого скликання довели, що можуть проголосувати за що завгодно. Можна навести до 10 голосувань за які нашу селищну раду варто було б перейменувати в селищну Зраду.
   По-друге, ніхто і не повинен доводити шкідливість виробництва деревинного вугілля (будь яке виробництво шкідливе, але в різній мірі), навпаки підприємець повинен був довести, що викиди будуть безпечними. Хтось знає, у нього є такі документи? І чи можна їм довіряти?
   По-третє, Ямполю дійсно потрібне нове виробництво, але не шкідливе. Так, під лозунгом створення нових робочих місць, до нас можуть перевести скандально відому «Елгу» з Шостки, яка займається утилізацією радіоактивних відходів. До речі, розмови про це серйозно велись у минулому році.

   1. У Вас лично есть право и возможность влиять на местную власть. И есть право обратиться в прокуратуру по факту проблем с законностью. Вот все эти 10 голосуваннь надо туда и направить.
    Я понимаю, что результат вполне может быть сомнителен, но, елки-палки, от комментариев точно толку меньше. Знаете факт злоупотреблений — в прокуратуру или СБУ.

    Что касается документов, я ж и предлагаю их проверить. Тогда и будет предметный разговор.

 2. Молодцы Неплюевцы, так держать.Одно только не понятно,где остальные депутаты? Мы избирали их для чего?Продались этому Таранухе. Единственный человек,который действительно достоин депутата это Соломко А.А.Вот этот человек приехал и помог поддержать этот маленький народ.Спасибо ему большое.Вместе мы всё сможем.

  1. Соломко .А.А – молодец! Женька найди себе другой бизнес.

   1. поставь крематорий у себя дома и травись. видели мы твои технологии у московки.. дымит хорошо даже лучьше.тарануха реж бочки на металлолом толку больше будет.

 3. Неплюевцы – ямпольцы с вами. Женька -как у тебя поднимается рука травить старых людей, рассказывая басни. Предприниматель хренов.

 4. Жители молодцы! Таких предпринимателей нужно, в шею гнать. Радикальная партия красавцы! Голова села “минус”, её на пару дней в кочегарку, пусть изучит бизнес получше. Что за подход у власти, где бизнес план, где разрешительные документы, сертификаты на оборудование?? Бабу с воза, кобыле легче.

 5. Шановні Ямпільчани, такого депутата , як Соломко О.О. необхідно підтримувати всіма способами. Він дійсно- борець за благополуччя селища .

 6. Я с Вами согласно . Хотя у меня было другое мнение о нем. Молодец. Так держать.

Comments are closed.