До 30-х роковин Чорнобильської трагедії ямпільчанин Олександр Єрема був нагороджений грамотою голови Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту та нагрудним знаком «Честь і слава».

Олександр Леонідович став єдиним представником Сумської області, який в цьому році був нагороджений цією почесною відзнакою. А заслужив він її тим, що в періоди з 4 липня по 29 липня 1986 р. приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Тоді ще сержант внутрішньої служби Олександр Єрема виконував обов’язки водія пожежної автоцистерни та забезпечував відкачку важкої води з 4-го енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції. Він залучався до ремонтних робіт автомобільної техніки. За цей час отримав дозу опромінення 13,4 бер. і має статус учасника ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, II категорії.

Олександр Леонідович віддав службі в системі цивільного захисту понад 25 років. Неодноразово заохочувався грамотами начальника УДПО УМВС України в Сумській області, ГУМНС України в Сумській області, Голови обласної державної адміністрації та був нагороджений медаллю «За бездоганну службу III-го ступеня».

Олександр Єрема пішов на пенсію за віком в 2006 році, але його справу продовжує син –  Юрій.