Все частіше приходиться слухати скарги, що сучасна школа погано виховує наших школярів. У цьому є своя доля правди, бо причини такого стану справ абсолютно об’єктивні.
По-перше, сучасна система освіти України вже який рік переживає процес реформування від радянських до сучасних європейських стандартів. Змінюються навчальні програми, оновлюються зошити для 2 класу та зошити для 3 класу.В результаті – зміст освіти України постійно оновлюється, вимоги до усіх участників навчального процесу ускладнюються, а якогось сталого стандарту освіти не існує. Матеріально-технічна база навчальних закладів вдосконалюється також недостатніми темпами. Дуже багато свого часу
вчителі витрачають не на покращення якості навчання, використання новітніх технологій або апробацію розроблених нових педагогічних методик, а на заповнення звітності, якою сьогодні пронизана вся професійна діяльність вчителя (в майбутньому цю роботу будуть виконувати асистенти). Також, хоча заробітна плата вже трохи збільшена, але її розмір все ж таки не достатній.

Тому не слід дивуватися, що вчителі часто знаходяться в пошуку додаткової роботи, щоб досягти пристойного рівеня матеріального забезпечення свого життя. Також досить низький дохід від професійної діяльності багато хто з педагогів сприймає як неповагу до своєї професії. Бо мабуть не варто говорити про високу мотивацію вчителів витрачати свої сили, свій час і майстерність на те, що інші досить мало цінується.Також необхідно пам’ятати, і про те, хто і як готує сучасних вчителів, хто саме йде вчитися на майбутніх педагогів.

Професія сучасного викладача на жаль сьогодні – далеко не сама популярна і затребована, і, як наслідок, майбутніми  викладачами наших школярів, стають не самі гращі та талановиті, в педагогичному плані люди. Обдаровані та вчителі від Бога губляться, на жаль, серед тих, хто свого часу просто потрапив до педагогічного вузу. Вчителі зі стажем вже все знають і вміють, а молоді вчителі – відпрацьовують години, а не працюють на результат. Проводять уроки, висиджуючи час і робочі години, як колись самі в інститутах або школах. Загалом існує чимало об’єктивних причин того, що ми на жадб не цінуємо наших вчителів. Але не дивлячиь на це, рівень вимог суспільства до вчителів не знижується.

Дуже часто наше суспільство артикулює до викладачів, що вони повинні нам щьось. Від відбору та оцінювання якості нових підручників – до виховання “гарних” та розумних школярів. Що цікаво, багато самих вчителів дуже незадоволені якістю підручників, та вимагають розробити нові зошити для 1 класу.