Літо. Спека. Саме у цей період різко зростає кількість кишкових інфекцій , харчових отруєнь, ротавірусних інфекцій . Найчастіше передача збудників захворювань здійснюється через інфіковану воду, харчові продукти. 

Прикладом виникнення даних інфекцій є близько 600 хворих у м. Ізмаїл Одеської області.

Про це Ямпіль.INFO повідомила завідувач районного відділення ДУ  Сумський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» Г.Камчатна.

Щоб уникнути таких неприємних захворювань в Ямпільскому районі,людям радять дотримуватись наступних правил:

 1. Використовувати для пиття лише перекип’ячену воду.
 2. Дотримуватись правил особистої гігієни.
 3. Не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання.
 4.    При неорганізованому відпочинку для пиття та приготування їжі мати з собою запас питної води; для миття посуду і рук використовувати тільки  перекип’ячену воду.
 5. Перед споживанням овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою; для споживання дітьми – обдати окропом.
 6. Перед приготуванням та вживанням їжі обов’язково мити руки з милом.
 7. Обов’язково мити руки після відвідування туалету.
 8. Готову  їжу може зберігати без холодильника не довше 2-х годин!
 9. При виготовленні багатокомпонентних салатів з майонезом їх слід споживати лише в день виготовлення!
 10. Сирі продукти і сировина не повинні зустрічатися з готовими виробами на одному кухонному інвентарі(ножах, дошках для розробки, посуді).
 11. При виявленні аварійних ситуацій на водогоні (порив, підтоплення стічними водами водорозбірних колонок і т.д. ) повідомляти органи місцевого самоврядування для проведення ними запобіжних заходів по недопущенню виникнення та розповсюдження кишкових інфекцій в нашому районі.

У випадку виявлення перших ознак захворювання ( підвищення температури, головний біль блювота, розлади лунку і т. д. ) необхідно терміново звернутись до лікаря!