Міжнародні організації готові фінансувати інноваційні проекти на Ямпільщині

У Ямполі відбулась зустріч представників обласного ресурсного центру розвитку громад з посадовими особами органів місцевого самоврядування.

Учасники зустрічі обговорили реалізацію на Сумщині проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» та можливість участі у даному проекті територіальних громад Ямпільського району.

– Ми готові допомогти вам реалізувати ваші ініціативи, – звернулась до присутніх координатор обласного ресурсного центру Тамара Харченко. – Ми надаємо фінансову допомогу у розмірі до 10 тисяч доларів США на реалізацію проектів, які обирає громада. Серед пріоритетних напрямків охорона здоров’я (реконструкція місцевого сполучення охорони здоров’я), охорона навколишнього середовища (відновлення/створення пунктів переробки відходів, системи каналізації та дренажної системи і т.д.), енергетика (енергозбереження, енергоефективність, альтернативні джерела енергії), водопостачання та місцевий економічний розвиток (розвиток кооперативів, просування малого бізнесу).

За словами Тамари Харченко, програма успішно реалізовується на території сусідніх Глухівського, Шосткинського та Середино-Будського районів. Де, за кошти грандів, були відремонтовані ФАПи, встановлені контейнери для збору твердих побутових відходів, відремонтовані водогони, встановлена система освітлення, яка працює на сонячних батареях, створені сільськогосподарські кооперативи. А тому до проекту варто долучитися і органам місцевого самоврядування Ямпільського району, – вважає гостя з обласного центру.

Не обійшлось на зустрічі і без «ложки дьогтю». Виявилось, що всі ці інноваційні проекти цілком могли бути реалізовані і на Ямпільщині, але на те не вистачило політичної волі місцевих керівників.

– Колись дуже давно, ще 2008 року, ми намагались співпрацювати з Ямпільським районом, де мав бути реалізований перший проект такого масштабу у Сумській області, – розповіла Тамара Харченко. – Але, на жаль, у нас нічого не вийшло – ми не змогли знайти у вашому районі п’ять громад, які б дали згоду на участь у проекті. Саме тому нам довелось покинути ваш район і працювати з Сумським, який тоді був у резерві.

Зараз можна лише здогадуватись, які фінансові можливості втратив наш район і які важливі для людей проекти можна було реалізувати за ці кошти. Сподіваємось, що територіальні громади врахують помилки минулого і не втратять свій шанс долучитись до міжнародного проекту.

1 thought on “Міжнародні організації готові фінансувати інноваційні проекти на Ямпільщині

  1. А вот это и будет последний шанс и экзамен для * влади * ! Вот и поглядим что измениться , и особенно посмотрим сколько новых рабочих мест появится .

Comments are closed.

error: Content is protected !!