Наша Ямпільщина. Село Микитівка

За чотирнадцять кілометрів від Ямполя розташоване мальовниче село Микитівка.

За легендою першим на цьому місці оселився відставний козак Микита, який і дав назву поселенню. Найімовірніше це було в далекому ХVІІІ сторіччі.

Сьогодні Микитівка  – центр сільської ради, якій підпорядковується також села Зорине та Зелена Діброва. Загалом, це близько 370 чоловік. Очолює сільську громаду Ігнащенко Олена Сергіївна, ця жінка щиро закохана в рідне село і на своїй відповідальній посаді робить все, щоб воно виглядало охайним і доглянутим.

Заїжджаючи в Микитівку відразу помічаєш гарний в’їзний знак з назвою села. Не можна не звернути увагу і на звичайний сільський колодязь, який у розпал літа буквально  потопає у різнобарв’ї квітів. Центральна вулиця освітлюється в темну частину доби, а сільська автобусна зупинка вражає своєю чистотою.

Єдине про що шкодують микитівчани так це про те, що допустили закриття місцевої школи. Дітей в селі вистачає (32 шкільного віку, ще 27 не виповнилось шести років), а тому так боляче дивитись мешканцям села, як пустіє шкільне приміщення і, як їхню малечу забирає в Свесу шкільний автобус. Мабуть саме тому, маючи гіркий досвід, микитівчани єдині в бажанні зберегти рідне села і виступають категорично проти будь-яких спроб об’єднання.   

Звичайно в селі вистачає і проблем, їх помітно неозброєним оком. Часто трапляються покинуті житлові будинки, в жахливому стані знаходиться дорога, але микитівчани не втрачають надію і переконані, що добробут рідного населеного пункту залежить лише від них самих.

error: Content is protected !!