У 2016-му році фестиваль українського духу «Бандерштат» відзначить десяту річницю свого існування. За цей час захід пройшов цілу еволюцію у власному становленні, від локального музичного фестивалю альтернативної музики до одного з найбільших опен-ейр майданчиків країни.

Бандерштат – це не лише екскурс в героїчне минуле українського народу, сторінок національно-визвольного руху. Це ще і пропагування сучасного культурного продукту в Україні, а відтак – і робота на його майбутнє. Актуальні музичні та літературні тенденції, відомі обличчя сучасників, дискусійні майданчики, спорт та спілкування, – все це зібрано під фестивальним брендом БАНДЕРШТАТ, назва якого відсилає нас до культової пісні “Братів Гадюкіних”.

Здоровий український патріотизм в сучасній і актуальній обгортці, як історичне явище та можна тенденція – це наша візія на сьогодення. Поєднання творчого і громадсько-ініціативного напрямку та можливість долучення до заходу громадських організацій та проектів, – все це передбачає об’єднавча ідея проведення Бандерштату.

За десять років проведення фестивалю, Бандерштат став наймасштабнішою арт-візитівкою Волині, збираючи щороку тисячі людей з усіх куточків України та з-поза її меж. Разом ми шукаємо подальші шляхи руху країни, як у сфері культурній так і громадсько-політичній. Чимало наших волонтерів та учасників зараз перебувають в зоні АТО, де захищають нашу землю від ворожої агресії.

За роки існування та проведення «Бандерштату» на фестиваль завітала величезна кількість відомих в різних сферах життя українців: Сашко Положинський, Вахтанг Кіпіані, Олесь Доній, Мустафа Найем, Майкл Щур, Юрій Луценко, Семен Семенченко, Степан Романів, Олена Білозерька, Юрій Шухевич, Василь Шкляр, Микола Посівнич та інші.

На фестивальній сцені зіграло чимало гуртів із різних регіонів України (Тартак, Скрябін, ТНМК, Onuka, Орест Лютий та інші), Білорусі та навіть Ірландії. Програмне розмаїття фестивалю, яке включає в себе також роботу акустичної та літературної сцени, серію зустрічей з відомими українцями, ветеранами УПА, низку різнопрофільних майстер-класів, історичну реконструкцію та показові виступи з традиційних українських бойових мистецтв, виокремлюють фестиваль із-поміж інших схожих дійств.

Головна сцена:

Брати Гадюкіни

ТАРТАК

BRUTTO

O.TORVALD

Jamala

Гайдамаки

Антитіла

Роллікс

ФІОЛЕТ

Жадан і Собаки

Веремій

Карна

MORPHINE SUFFERING

АННА

EPOLETS

Stoned Jesus

ARLETT

Freedom

URBAN-stage:

ЗЛАМ

PINS

Farinhate

Septa

Merva

Sectorial

DETACH

KETO

Days Like Chapters

[SALE]only

TO LEAVE A TRACE

PANDERIA

Maut

4hours

Мій Батько П’є

Тиха сцена:

Був’є

Арсен Мірзоян

Пісні Наших Днів (ПНД)

Zapaska

Присяжний (Мотор’ролла)

Гапочка

Настя Зникає

Женя Скрудж

Tik TU

Казанцев (Брем Стокер)

Патроничі

Зарудний (Merva)

Black Balloon

Fram

Шабатура

Санмай.

Ювілейний Бандерштат-2016 буде особливим фестивалем – не пропустіть!