Наприкінці серпня на Ямпільщині завершився розіграш першого за останні роки Чемпіонату району з футболу. Про те, чи був цей турнір вдалим і які місцеві футбольні та навколофутбольні проблеми він розкрив, ми запитали головного ініціатора проведення Чемпіонату, директора Ямпільської районної Дитячо-юнацької спортивної школи Миколу Коржа.

Миколо Олександровичу, як виникла ідея проведення Чемпіонату району з футболу?

Протягом 10 років у нас в районі не проводилось жодних футбольних змагань, тож ми вирішили вперше провести такий турнір. Щоправда, в ньому взяли участь лише чотири команди. Це дружбівський «Факел», ямпільське «Полісся», свеський «Авангард» і воздвиженський «Колос».

Як виступили ці команди?

По рівню підготовки та класу гравців на Чемпіонаті виділявся дружбівський «Факел», який виявився беззаперечним лідером. Звичайно, варто врахувати, що ряд гравців цієї команди приймають участь у складі інших клубів в Чемпіонаті області серед команд першої групи. В цій команді явно прослідковується єдність молодого покоління і ветеранів футбольної гри. Цей сплав молодості і досвіду дав результат – команда забила найбільшу кількість голів, а пропустила найменше.

Друге місце зайняло ямпільське «Полісся». На жаль, ця команда дещо розчарувала. Знаючи потенціал її гравців, можна впевнено сказати, що вона могла б виступити значно сильніше. В цій команді також присутній ряд досвідчених гравців, але в потрібний момент вони не об’єднались, не проявили силу духу і волю характеру, і програли на своєму полі Дружбі з рахунком 0:6. На наступну гру вони взагалі не зібрались. До речі, це був єдиний невиїзд команди на гру в Чемпіонаті району.

Окремо хотілось би сказати про команди Свеси і Воздвиженського. В них зібрані молоді гравці. Вони, як могли, старались, пройшли хорошу школу підготовки Ямпільської ДЮСШ, але на цьому етапі їм не вистачає майстерності. А майстерність, як відомо, кується в іграх, турнірах, матчевих зустрічах, а до проведення Чемпіонату району нічого такого у нас не було. По потенціалу, я вважаю, що Свеса і Воздвиженське повинні додати за рахунок отриманого досвіду.

Чемпіони району – футболісти дружбівського «Факелу» були нагороджені перехідним кубком, грамотами та медалями, призери турніру – грамотами і медалями. Був нагороджений і кращий молодий гравець турніру, яким став Іван Селюк з Воздвиженського, а дружбівчанин В’ячеслав Кабанов став кращим бомбардиром.

Чи викликав Чемпіонат зацікавленість у вболівальників?

Однозначно так. Люди приходили на стадіони і вболівали за улюблені команди. Навіть у Воздвиженському було багато вболівальників, не дивлячись на те, що люди були зайняті сільськогосподарськими роботами. Така сама ситуація в Дружбі, Ямполі та Свесі.

Але ми маємо розуміти, що за останні 10 років люди відвикли від футболу. Якщо немає матчів, то який сенс людям збиратись на трибунах?

На чиї плечі лягли організаційні питання?

Тут хотілось би висловили величезну подяку представникам команд Сергію Губенку з Дружби, Сергію Марушку з Ямполя, Артему Кандрашову зі Свеси та Івану Селюку з Воздвиженського. Вони збирали команди, готували поле, косили його, шукали транспорт для виїзду. На жаль, органи місцевого самоврядування ніякої підтримки командам не надали. Це стосується міської, селищних і сільської рад, а якщо вони чимось і допомогли, то по мінімуму.

На жодній з ігор не був помітний представник місцевих органів влади, не говорячи вже про районні. Ні на одній грі, крім Ямполя, не був присутній і медичний працівник, а це грубе порушення правил проведення змагань.

Ще до початку Чемпіонату всі регламентуючі документи були направлені в органи місцевого самоврядування і незрозуміло, чому вони їх проігнорували.

Які ще проблеми викрив турнір?

Проблем вистачає. Варто розпочати з футбольної форми. Єдина команда, яка була екіпірована, це була Дружба. Свеса взагалі грала без гетр, а футболки у них були різного кольору. У Воздвиженському була стара форма і то тільки завдяки шкільному вчителю.

Не можу не сказати і про рівень інфраструктури. За виключенням Дружби, де поле майже завжди знаходиться в ідеальному стані, виокремити нікого. В Свесі поле викошується не регулярно, а лише перед початком матчів. В Ямполі, як тільки місцева команда закінчила грати в Чемпіонаті Глухівського району, поле перестало викошуватись. У Воздвиженському, завдяки зусиллям молодих гравців, дещо привели поле в порядок. Раніше там був гарний стадіон, але його споганили автомобілями. Потрібно докласти чимало зусиль, щоб повернути його в попередній вигляд.

Чи були допущені прорахунки в організації і що можна було б зробити краще?

Я б хотів, щоб в Чемпіонаті району виступало як можна більше команд. Тій же самій Дружбі можна було б розділитися і виступати дорослими та юнаками. Також можна було виставити старшу групу ДЮСШ, це наше недопрацювання, над яким слід працювати тренерам.

Хотілось побачити на турнірі футболістів Степного та Шатрищ. Зрозуміло, що в цих селах неможливо створити окремі команди, але ж можна зібрати одну команду на два села. Це ж стосується Марчихиної Буди і Княжич, Паліївки і Уска, чим більше буде команд, тим Чемпіонат буде цікавішим.

Люди бояться, що вийдуть на поле і програють завідомо сильним, але суть не в тому, а в тому, щоб популяризувати футбол. Зрозуміло, що в селах мало дорослого населення, але є підростаюча молодь. Та і дорослих завжди можна знайти 2-3 чоловіка, як у Воздвиженському, де в кінці турніру досвідчені спортсмени почали допомагати молоді.

Якщо підсумувати всі виступи на Чемпіонаті, який рівень розвитку футболу він продемонстрував?

Рівень футболу на Ямпільщині залишається низьким, за винятком Дружби. Не зрозуміло, чому, маючи досвідчених гравців і підростаюче покоління, команда району не грає в Чемпіонаті області хоча б серед команд другої групи.

Якщо взяти наших сусідів, то на Серединобудщині команда «Десна» з Очкино виступає в другій групі чемпіонату області. А команда Шостки грає в цьому ж турнірі юнацьким складом. Там влада знаходить гроші, щоб відправляти команди на змагання.

Про які кошти йде мова?

На скільки мені відомо, в Шостці місто виділило команді 70 тисяч гривень. Більша частина з них пішла на транспортні витрати – оплату бензину.

Якщо б збірна району все ж взяла участь у цих змаганнях, на які місця ми могли б претендувати?

Якщо створити команду лише з кращих гравців Ямпільського району, то, я думаю, що на перший час нам буде під силу конкурувати за перші місця серед команд другої групи Чемпіонату області.

Чи плануєте проводити Чемпіонат району в наступному році?

Звичайно, на наступний рік плануємо проведення Чемпіонату з залученням якнайбільшої кількості команд.
До речі, цьогорічний футбольний сезон на цьому не закінчується, адже ми плануємо провести ще Кубок району десь в середині вересня. До того моменту ми б хотіли, щоб органи місцевого самоврядування підключились до вирішення проблем команд, підготували поля для ігор.

Користуючись нагодою, хочу привітати всіх, хто має відношення до спорту, з наступаючим святом – Днем фізичної культури та спорту. Побажати Вам щастя, спортивного довголіття, удачі і успіхів.

1 thought on “Микола Корж: я хочу, щоб в Чемпіонаті району виступало як можна більше команд

  1. спасибо всем за старания, пусть не все было гладко, но до сих пор долгое время вообще никто не играл. Было бы здорово, если бы села тоже выставили команды, а район участвовал единой командой на области, была бы тренировка игрокам на постоянной основе, а домашние матчи можно было бы проводить раз в ямполе, раз в дружбе, раз в свесе.

Comments are closed.

error: Content is protected !!