1 листопада в Ямполі вступить в силу заборона на продаж алкогольних напоїв з двадцять другої години вечора до десятої години ранку.

Відповідне рішення 27 вересня прийняв Виконавчий комітет Ямпільської селищної ради.
Заборона поширюється на всі магазини та торгові кіоски, що розташовані на території Ямпільської селищної ради. Тепер всі вони матимуть лише дванадцять годин на день для легальної торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом. Продавати ці напої у нічний час дозволять лише закладам ресторанного обслуговування, яких в селищі, м’яко кажучи, небагато.

За систематичні порушення, за вчиненням яких буде слідкувати спеціальна комісія на чолі з заступником селищного голови, суб’єктам господарювання обіцяють санкції аж до позбавлення ліцензії.

Чиновники обґрунтували своє рішення тим, що на їх адресу надходять скарги від мешканців селища про порушення тиші і громадського порядку у нічний час біля житлових будинків, поблизу яких працюють магазини з цілодобовим продажем алкогольних, слабоалкогольних напоїв і пива. Окрім того, зазначається, що районні органи охорони правопорядку неодноразово пропонували виконкому обмежити цілодобову реалізацію алкогольних напоїв.

Виконком нарікає і на роботу поліції, яка: «не систематично здійснює контроль за дотриманням режиму роботи та продажу алкоголю і тютюнових виробів неповнолітнім» і відмічає, що у селищі зріс рівень злочинності, збільшилась кількість правопорушень, скоєних у стані алкогольного сп’яніння, а торгові заклади селища неналежно дотримуються графіків роботи та не проводять їх погодження із селищною радою.

Таким чином чиновники сподіваються зменшити кількість правопорушень у селищі в нічний час та зменшити зростання алкогольної залежності серед населення, а особливо молоді.

Цікаво, що відповідне рішення виконкому має назву «Про заборону торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами у вечірній та нічний час». Проте, любителям випалити цигарку перед сном хвилюватись немає про що, адже жоден пункт рішення не містить обмежень на продаж тютюнових виробів залежно від часу доби, але має ряд інших цікавих пунктів.

По-перше, власникам торгівельних точок, що розташовані неподалік шкіл та дитячих садочків доведеться брати в руки рулетку та вираховувати фактичну відстань до цих закладів, якщо вона становитиме менше, ніж 100 метрів, їм повністю заборонять продаж алкоголю та тютюну. А по-друге, відділенню поліції було доручено посилити контроль за розпиванням спиртних напоїв і палінням у громадських місцях та посилити патрулювання центральної частини селища у вихідні дні.

Турбота про здоров’я та спокій жителів районного центру не може не радувати, але лише час покаже, чи буде успішною нова антиалкогольна політика місцевої влади. Це рішення вже зараз має чимало скептиків, мовляв, впроваджених заходів недостатньо, вони створять лише ілюзію боротьби з алкоголізмом.
Серед останніх популярною є думка про те, що заборона на легальний продаж призведе до зростання тіньового ринку алкоголю. Додаткових клієнтів отримають торгівці самогоном та сумнозвісною горілкою «Пшенична», десятилітровий пакет якої в райцентрі можна придбати ледь не втричі дешевше за ліцензовану. Та і про торгівлю «з-під прилавку» радять не забувати.

Разом з тим, вистачає в селищі і оптимістів, які переконані, що цей крок цілком правильний і подібну заборону потрібно було ввести вже дуже давно. У будь-якому разі, полярні думки мешканців селища не залишаться без уваги влади, адже селищна рада оголосила про прийом зауважень та пропозиції від юридичних та фізичних осіб, який буде проводитись протягом місця.

2 thoughts on “По ночам в Ямполі діятиме “сухий закон”

 1. Добрый день.
  Статья и указ очень похож на “ОХОТУ НА ВЕДЬМ”.
  Наверное от большого количества свободного времени в голову местных советов пришла очередная “ГЕНИАЛЬНАЯ ИДЕЯ” на принятие которой это время они решили и потратить.
  Так, для информации сельскому совету(может оказаться полезным)-в пгт.Ямполь нет ни одного круглосуточного магазина или ларька торгующего тяжёлым алкоголем(водка,вино,слабоолкоголка).
  Ну а самогонные точки и так все знают от главы поселкового совета до самого младшего полицейского, но на них я думаю этот закон не распространяется.
  Давайте действительно что нибудь делать а не придумывать законы для не существующих в Ямполе круглосуточных магазинов.
  Попробуйте лучше помочь единственному спорткомплексу который ещё до сих пор кое-как держится- огромное спасибо группе энтузиастов, глядишь молодёж потянется к спорту и не кому будет искать алкоголь ночью.

Comments are closed.