Ямпільчани зможуть проходити гемодіаліз в Шостці

29 грудня було відкрито  відділення амбулаторного гемодіалізу Шосткинської ЦРЛ, яке буде приймати і мешканців Ямпільського району.

Про це повідомляє інтернет-видання Шостка.INFO

– Сьогодні визначна подія не лише для міста Шостка, а й для всього північного регіону Сумщини. В області процедуру гемодіалізу тричі на тиждень пожиттєво проходять 209 осіб. Раніше люди з Шостки, Шосткинського, Ямпільського, С.-Будського районів задля цього мусіли їздити до Сум, що враховуючи стан їхнього здоров’я, було дуже непросто, – зазначив начальник управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації Сергій Бутенко, виступаючи на урочистостях.

Він зазначив, що на Сумщині за 2 роки відкрито 7 відділень гемодіалізу. Тепер вони є у всіх центрах госпітальних округів: в Шостці, Глухові, Конотопі, Охтирці та Сумах.

Сумська область – перша в країні, де відділення гемодіалізу діють в кожному місті обласного підпорядкування.

За словами Сергія Бутенко, Шосткинське відділення гемодіалізу протягом двох місяців до офіційного відкриття працювало в тестовому режимі – відбувалася налагодження обладнання.

На облаштування відділення гемодіалізу було витрачено близько 7 млн. грн. з бюджетів різних рівнів.

 – У цьому закладі процедуру гемодіалізу вже проходять 10 осіб, 9 – з Шостки, 1 – з району. З січня почнуть приймати хворих з Ямпільского і С-Будського районів, – зазначив Сергій Бутенко.

Від імені обласної та міської влади він передав в дар відділенню телевізор, щоб пацієнтам легше було переносити процедуру, яка триває 4 години.

News Reporter