Хто і навіщо споює ямпільських дітей?

Лише у січні ямпільські правоохоронці виявили три факти втягнення неповнолітніх у пияцтво

Рейд населеними пунктами Ямпільського району, що проводився в рамках комплексу профілактичних заходів під умовною назвою «Магазин», дав невтішні результати: неповнолітні не лише вживають алкоголь, а роблять це під пильним наглядом дорослих «товаришів».

Якщо ви подумали, що мова йде про людей приблизно одного віку, наприклад, юнаків 17 років, що вживали спиртне разом з товаришем, що вже відсвяткував повнолітня – то ви помиляєтесь. Правоохоронці виявили конкретні факти, коли різниця у віці між випиваючими складала 32 роки.

Як не дивно, найбільше випадків втягнення неповнолітніх у пияцтво було виявлено в селі Воздвиженське. Від дій чоловіків 1974 та 1989 років народження постраждали діти, яким ще не виповнилось 17 років. А в Дружбі дитина такого ж віку постраждала від дій мешканця міста 1968 року народження.

Невідомо, яку мету переслідували дорослі чоловіки, привчаючи молодь до пляшки, і чи робили вони це свідомо, але для батьків ці факти є нічим іншим, як приводом для того, щоб перевірити дозвілля своїх дітей і пересвідчитись, що в їх оточенні немає людей з такими незрозумілими нахилами.

Відверто кажучи, пияцтво – не єдина проблема ямпільської молоді. Правоохоронці з прикрістю констатують, що ними був встановлений і факт продажу неповнолітньому тютюнових виробів. Цей випадок стався в одній з торгових точок районного центру.
Усі правопорушники, що були встановлені в рамках операції «Магазин», були притягнені до адміністративної відповідальності. Дорослих пияк було покарано згідно ст. 180 КУпАП, а продавця магазину – за ч.2 ст. 156 КУпАП.

Варто зазначити, що профілактичні заходи щодо попередження пияцтва та тютюнопаління серед дітей в нашому районі проводяться періодично і не лише силами працівників Ямпільського відділення поліції, а й із залученням представників освіти, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Особлива увага ними приділяється розважальним закладам району, місцям відпочинку, концентрації молоді та торгівельним об’єктам, які розташовані поблизу загальноосвітніх навчальних закладів.

– 10 днів відпрацювання показали, що ситуація в районі не найкраща і досягнути бажаного результату можна лише із допомогою сил громадськості, – розповідають учасники рейду. – Власникам торгівельних точок слід замислитись над своїми діями, адже за них може настати адміністративна відповідальність, а також накладення штрафу чималого розміру та навіть позбавлення ліцензії на право займатися відповідною діяльністю», – зазначають поліцейські.