Якими новими повноваженнями наділили прикордонників?

На всій території Ямпільського району прикордонники мають право зупиняти транспортні засоби і безперешкодно перевіряти їх

Цікаво, що тепер водії зобов’язані підпорядковуватися відповідним вимогам прикордонників як на території Марчихино- Будської та Чуйківської сільських рад, які безпосередньо межують з державним рубежем, так і, наприклад, на території Шатрищенської чи Усківської сільських рад, які не примикають до кордону.

Тож, якщо ваш автомобіль був зупинений уповноваженою особою Держприкордонслужби, ви, як водій, зобов’язані пред’явити для перевірки реєстраційний документ (технічний талон для автомобілів армії та спеціальних служб), а також надати прикордоннику можливість оглянути транспортний засіб і перевірити номери його агрегатів.

Як відомо, раніше таких прав працівники прикордонної служби не мали, але їх повноваження суттєво розширила постанова Кабінету Міністрів України від 09.11.2016 року № 790. Згідно з останньою особливий режим дорожнього руху тепер поширюється не лише на прикордонну смугу (як правило, це територія межуючих з кордоном місцевих рад), а і на весь прикордонний контрольований район. А згідно з постановою Уряду N 1199 від 3 серпня 1998 року наш Ямпільський район визнано таким. До речі, для подорожування областю ви повинні знати, що статус «прикордонний контрольований район» присвоєно і Глухівському, Краснопільському, Путивльському, Середино-Будському та Сумському районам. Тож, там діють такі ж правила.

Мешканці прикордоння мають знати і про те, що за новими правилами їм заборонено в’їзд на дороги, що безпосередньо простягаються у межах прикордонної смуги до державного кордону і не забезпечують пересування до встановлених пунктів пропуску через державний кордон. Тобто, враховуючи те, що на Ямільщині немає жодного пункту пропуску, мова йде про всі дороги в межах Чуйківської та Марчихинобудської сільських рад, що ведуть до державного кордону. Мова йде не лише про офіційні дороги, а і ті, що відсутні в реєстрі автомобільних доріг.

Виключення з правила зроблено лише для сільськогосподарської техніки за умови наявності законних підстав для проведення сільськогосподарської діяльності. А також для транспортних засобів Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Держприкордонслужби, ДМС, ДФС, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, Національної поліції і органів прокуратури під час виконання ними оперативних та службових завдань.

До речі, у зв’язку з відповідними нововведеннями, на Ямпільщині зовсім скоро з’являться нові дорожні знаки: «В’їзд заборонено», «Початок прикордонної смуги», «Кінець прикордонної смуги», «Початок контрольованого прикордонного району» та «Кінець контрольованого прикордонного району». Наразі Сумським прикордонним загоном затверджено Реєстр переліку і кількості автомобільних доріг в прикордонних районах та Схема розміщення дорожніх знаків. Всього в межах восьми контрольованих прикордонних районах планується встановити 217 таких дорожніх знаків.

2 thoughts on “Якими новими повноваженнями наділили прикордонників?

  1. По полевым дорогам ехать нельзя – восстановите официйны дороги. В лес по грибы – заборонено, Выйти во двор посрать можно на комбаине. Покращення. Жопа по новому!!!

Comments are closed.