Закупівельні ціни на молоко різко впали

Обласний антимонопольний комітет вбачає в цьому змову молокозаводів і обіцяє перевірки

На Сумщині з 15 січня закупівельна ціна на молоко стрімко знизилась з п’яти до чотирьох гривень за кілограм, що неабияк обурило селян. Люди докладають чимало зусиль і коштів, щоб вигодувати худобу, а молоко змушені продавати за «копійки».

– 5 гривень за літр – це і так ціна, яка нижче собівартості молока, – розповідає «Голос часу» Тетяна, мешканка одного з сіл Ямпільського району. – А тепер вони говорять, що ціна зменшилась і нам платитимуть ще менше. Чому ж тоді в магазинах ціна на пакетоване молоко, сири та йогурти постійно зростає? Власники молочного бізнесу рахують лише власні прибутки і байдужі до інтересів людей, без праці яких вони ніколи б не заробили своїх статків, – зазначає жінка.

Дійсно, у попередні роки поступове зниження цін фіксувалося навесні, але аж ніяк не в січні і, тим паче, відразу на 25%.

Як прокоментував голова Сумського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Євген Касьян, вони розглядають ті випадки, коли пропозиція знаходиться на мінімумі, і одночасно з десяток суб’єктів господарювання, які закуповують молоко, вдаються до мовчазної погодженої поведінки і одночасно знижують ціну до певного рівня.

«У такий спосіб можна впевнено сказати, що вбачаються ознаки порушення антиконкурентних узгоджених дій, а отже є всі підстави для дослідження цього питання. Після ретельного збору доказів ми зможемо прийняти рішення і притягнути до відповідальності суб’єктів господарювання, які вчинили це порушення», – прокоментував він.

В обласній державній адміністрації зазначають, що про проблему знають і «стурбовані» нею. З початку року на урядову гарячу лінію та до обласного контактного центру надійшло вже 21 звернення від громадян з питань низької закупівельної ціни на молоко. Це свідчить про загострення соціальної напруги.

Нещодавно в облдержадміністрації відбулась нарада з цього приводу, запрошені представники молокозаводів пояснювали зменшення закупівельних цін на молоко ростом транспортних затрат, незручною логістикою, невеликими об’ємами закупівель у населення, зменшенням попиту на готову продукцію та зниженням цін на неї.