Як шахраї «розводять» ямпільчан

За минулий рік на території району зареєстровано 13 випадків шахрайства

Для того, щоб заволодіти коштами громадян, шахраї та аферисти використовують хитромудрі шахрайські схеми, які, на жаль, працюють. Ми з’ясували, якими «легендами» найчастіше користувалися злочинці, щоб ввести в оману ямпільчан. Маємо надію, що ця інформація допоможе вам вчасно розпізнати шахрая і не потрапити на його гачок.

До речі, так звані, «класичні» схеми шахрайства фіксуються в районі не так часто, як раніше. Мова йде про випадки, коли зловмисники ходять по будинках і, представляючись працівниками різноманітних служб, виманюють гроші у людей старшого віку. Таких випадків в районі було зареєстровано два. В одному з них особи ромської національності обманули пенсіонерку на 4 700 гривень.

Все частіше шахраї користуються послугами інтернету і мобільного зв’язку, які дозволяють їм обманювати людей на великій відстані, зводячи ризик бути спійманим до мінімуму. Як правило, шахраї дзвонять ямпільчанам і, представляючись співробітниками банків, вимагають назвати паролі та інші дані кредитних карт.

До речі, найбільше коштів з рахунків мешканців району зняли псевдопрацівники Ощадбанку. У травні минулого року з них зникло 29 095 гривень, у липні – 2700 гривень, у жовтні – 1800 гривень, у грудні – 2900 гривень. На другому місці псевдопрацівники ПриватБанку, які у січні збагатились на 14 930 гривень, у липні – на 2200 гривень та 4000 гривень.

Зафіксований випадок шахрайства і в цьому році: ямпільчанин зробив замовлення на сайті Пром.Юа, сплатив 1100 гривень, але товар так і не отримав.

Також ми маємо розуміти, що далеко не всі постраждалі від рук шахраїв звертаються до правоохоронних органів, боячись зізнатися собі і оточуючим, що дав себе обманути. Тож, реальна кількість злочинів може бути ще більшою.

Як повідомили нам в районному відділі поліції, дії шахраїв кваліфікуються правоохоронцями як злочини, передбачені ст. 190 і ст. 185 Кримінального кодексу України («Шахрайство», «Крадіжка»), вчинення яких тягне за собою відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін до 12 років з конфіскацією майна. Тож, поліцейські закликають повідомляти про такі випадки в Ямпільське відділення поліції за телефоном 2-16-60 або «102».

2 thoughts on “Як шахраї «розводять» ямпільчан

  1. Поліцейські закликають звертатися до них , але яку роботу вони зробили з таких справ. Вважаю , що ці справи не мають позивного вирішення и шахрайство буде продовжуватися

  2. Мне тоже звонили – представились работниками банка Аваль . Задавали много вопросов касающихся банковской карты – типа когда последний раз снимались деньги , количество денег на остатке и пр . Потом попросили назвать номер карточки дабы типа чтоб там что -то перепроверить – так как они звонят по поводу безопасности – так как много развелось мошенников . Я естественно никому никакой номер не продиктовала – так как почувствовала неладное и сказала что зайду в банк и сама разберусь – и кинула телефон . Они еще раза три перезвонили – говорили что процесс нельзя прерывать, что меня уже и мой счет открыли на компе и пр . Я разозлилась и бросила их в черный список . В черном списке в течении часа от них было аж 15 пропущеных вызовов . На следующий день я зашла в банк чтоб спросить что это было такое и что от меня требуется – они ответили – ничего , мы вам не звонили … понятно что это были мошенники .

Comments are closed.