Ямпільчанин “колекціонував” набої

Понад півсотні набоїв різного калібру знайшли та вилучили правоохоронці у 33-річного ямпільчанина

Розшуковці Ямпільського відділення поліції в ході відпрацювання оперативної інформації виявили та вилучили в помешканні 33-річного ямпільчанина 26 набоїв калібру 7,62мм, 27 набоїв калібру 5,6мм та 1 – калібру 5,45мм.

Чоловік пояснив правоохоронцям, що набої він збирав в лісовому масиві за кілька кілометрів від Ямполя, де за часів Другої світової війни точились бої між підрозділами радянської армії та німецького вермахту. Знайдені боєприпаси він зберігав у власному помешканні в якості колекції й, за його словами, не збирався їх нікуди збувати чи використовувати.

Вилучені патрони правоохоронці відправили на експертизу, а за фактом їх незаконного зберігання відкрили кримінальні провадження за ст. 263 Кримінального кодексу України. Наразі правоохоронці перевіряють версію чоловіка про походження боєприпасів та мету їх зберігання.

«Незаконне зберігання зброї та боєприпасів, а також вибухонебезпечних предметів тягне за собою кримінальну відповідальність згідно норм діючого законодавства, – коментує начальник Ямпільського відділення поліції Сергій Забозлаєв. – Тож, аби не наражати себе та своїх близьких на небезпеку, власники нелегальної зброї повинні невідкладно видати її правоохоронцям. Адже лише добровільна здача зброї, боєприпасів та вибухонебезпечних засобів звільняє від кримінальної відповідальності, згідно ч.3 ст. 263 Кримінального кодексу України».