З 1 березня мешканці Ямпільщини, які мають право на пільговий проїзд автомобільним транспортом загального користування у приміському сполученні, знову зможуть скористатись «безкоштовним» автобусом до Шостки.

З настанням весни пільгове перевезення здійснює приватний підприємець Войтешенко М.І. на маршруті С-Буда – Шостка через Дружбу. Для категорій громадян, що мають право на пільговий проїзд, буде доступний один рейс щопонеділка.

Таким чином, маршрут «пільгового» автобусу проляже лише через шість населених пунктів району: Дорошівку, Дружбу, Ямпіль, Привокзальне, Усок та Паліївку. Мешканцям інших населених пунктів для того, щоб скористатися правом пільгового проїзду, доведеться добиратися до районного центру за свої кошти і сподіватися, що їм вистачить місця в автобусі.

Щоб сісти на автобус, цим громадянам доведеться взяти талон в міській, селищній та сільських радах по місцю проживання. Для отримання талону при собі необхідно мати паспорт та пільгове посвідчення. Згідно з законодавством, до переліку пільгових категорій, які мають право на пільговий проїзд автомобільним транспортом загального користування у приміському сполученні, відносяться: інваліди війни, учасники бойових дій, ветерани служби цивільного захисту, ветерани Державної кримінально-виконавчої служби, ветерани податкової міліції, ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ, ветерани державної пожежної охорони, ветерани Державної служби спеціального зв’язку, реабілітовані особи, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 1, учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які належать до категорії 2, діти, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, діти з багатодітної сім’ї, діти інваліди, інваліди I, II, III групи загального захворювання, пенсіонери за віком.

Нагадаємо, у минулому році пільгове перевезення на Ямпільщині здійснювалось лише з липня, тоді в районі діяло два пільгові маршрути «С-Буда – Шостка через Дружбу» та «Шостка – Воздвиженське», але ходили автобуси рідше: «С-Буда – Шостка через Дружбу» лише у перший та третій понеділок місяця, а «Шостка – Воздвиженське» – взагалі раз на місяць. Проблема пільгового перевезення в нашому районі виникла ще наприкінці 2015 року, коли уряд відмовився фінансувати витрати на пільгове перевезення громадян з державного бюджету. Відшкодування вартості проїзду пільговикам було перекладене на місцеві бюджети, які не завжди мали відповідні фінансові можливості. Окрім того, було змінено механізм компенсації витрат перевізникам, через що останні стали масово відмовлятися надавати послугу.

Прикро, що заручниками ситуації залишаються звичайні люди, які своєю працею або внаслідок складних життєвих обставин отримали право на безкоштовний проїзд. Можна зрозуміти і обурення мешканців переважної більшості населених пунктів району, які виявились відрізаними від пільгового маршруту.