Ви теж помітили, що популярні засоби захисту рослин не працюють?

Мова йде про такі препарати, як Престиж, Каліпсо, Конфідор Максі, і цей список можна продовжувати…

Ми купуємо їх щовесни з надією, що вони допоможуть врятувати урожай від хвороб, колорадського жука та інших шкідників. Проте, досить часто корисної дії цих препаратів просто непомітно, і картоплю доводиться оброблювати повторно, а нерідко і декілька разів. Невже шкідники насправді адаптувались до цих засобів?
Звичайно, що ні. Ці препарати є найефективнішими засобами боротьби з шкідниками, але це правило працює за однієї умови – якщо ви не придбали підробку. Вищевказані засоби настільки популярні, що їх масово підроблюють. Спеціалісти стверджують, що сьогодні на ринку до 90% препаратів підробок.

Фальсифіковані препарати можна придбати не лише на стихійних ринках, а і у магазинах. Продавці часто самі не розуміють, що пропонують своїм покупцям фальсифікат, адже придбали вони його у «перевіреного» поставщика, який, звісно, не надав жодних документів.

Спробуємо розібратися на прикладі найбільш поширеного і відомого на Ямпільщині протравлювача насіння картоплі «Престиж». Для цього зв’язуємося по «гарячій лінії» з консультантом компанії «СБМ Лайф Саєнс» (Україна), яка в складі групи компаній «СБМ» (Франція) в жовтні 2016 року викупила у компанії «Баєр» (Німеччина) бізнес під торговою маркою «Баєр Гарден». Після консультації спеціаліста можемо стверджувати, що якщо ви придбали десь на ринку, наприклад, препарат «Престиж» в упаковці 60 мл. за 40-60 гривень, будьте впевнені, що це підробка. Адже оптова ціна оригінального засобу перевищує 130 гривень. Те саме можна сказати і про всі інші засоби.

Звичайно, підробки бувають різні: від абсолютно несхожих на оригінальну упаковку до підробок, які дуже важко відрізнити від оригінальної навіть фахівцеві. Для визначення підробок першої групи досить знати, як упакований і виглядає оригінальний препарат, тобто зайти на сайт компанії і вивчити оригінальну упаковку за зовнішнім виглядом. Підробки другої групи визначити дуже складно і це вимагає спеціальних знань.
Тому надзвичайно важливо знати, які основні елементи захисту упаковок, які найбільше підробляються, а це упаковки Престижу 60мл та 150мл. Вони продаються у прозорих флаконах в картонній коробці, на якій з бокової сторони розміщений стикер, за допомогою якого покупці можуть перевірити оригінальність даного продукту.

Кожен покупець препарату Престиж (в упаковках 60 мл і 150 мл) має змогу, за бажанням, переконатися в оригінальності придбаного товару. Для цього слід витерти будь-яким твердим предметом (наприклад, монетою) захисний шар на стікері, під яким стане помітним надрукований 15-значний унікальний ідентифікаційний код (УІК).

Оригінальність придбаного товару можна визначити безкоштовно через Інтернет за адресою www.3888.ru. Для цього необхідно вписати 15 значний УІК з стикера в запропоновану форму на сайті. Якщо унікальний ідентифікаційний код (УІК) зареєстрований у Базі і перевіряється вперше, то абонент отримає у відповідь на свій запит: Ви купили оригінальний препарат від ТМ «BAYER».

Якщо УІК зареєстрований у Базі, але перевіряється вдруге або втретє, абонент отримає відповідь: Код вже перевірявся! Можлива підробка! Зателефонуйте 080 060 3888. Якщо УІК не зареєстрований у Базі, абонент отримає відповідь: Код не зареєстрований в системі! Зателефонуйте 080 060 3888.

На жаль, не всі виробники і продавці усвідомлюють, яку небезпеку для людини несуть фальсифіковані препарати. Найстрашніше, що у фальсифікатах використовуються небезпечні добавки, які можуть викликати онкологічні захворювання. Навіть миття фруктів і овочів не допомагає їх позбутися.

Звичайно, перевірити кожен препарат неможливо, а тому купуйте їх лише в магазинах, які нададуть вам сертифікат відповідності і офіційний договір з виробником. Відсутність оригіналів цих документів є стовідсотковою ознакою підробки, скільки б у зворотньому вас не переконував продавець. Тож, вимагайте документи!

Оригінальні препарати можуть коштувати в рази дорожче, але тільки так ви можете позбутись шкідників.

News Reporter