Військовослужбовцю, що вбив ямпільчанина, дали премію

РІДНІ СЕРГІЯ КЛОЧКОВА ВИМАГАЮТЬ ВІД МІНІСТРА ОБОРОНИ ОБ’ЄКТИВНОГО І НЕУПЕРЕДЖЕНОГО РОЗСЛІДУВАННЯ

Наказом командира військової частини «Про результати проведення спеціального розслідування» встановлено, що в діях солдата Бейгула Андрія Григоровича, що здійснив постріл у Сергія Клочкова, формально вбачаються ознаки злочину, у зв’язку з чим йому оголошено сувору догану та встановлено премію у розмірі 80% від максимальної суми премії за березень 2017 р.

Такий лист отримали рідні Сергія у відповідь на свій запит щодо розслідування трагічної загибелі військовослужбовця, який, нагадаємо, був смертельно поранений у своїй військовій частині під час відпочинку.

Окрім того, комісією по розслідуванню даного факту пропонувалось командиру зенітно-ракетної батареї зенітно-ракетно-артилерійського дивізіону військової частини молодшого лейтенанта Петроченка Олександра Миколайовича притягнути до дисциплінарної відповідальності та оголосити «догану», та встановити йому премію у розмірі 90% від максимальної суми премії за березень 2017 р. Цей наказ підписаний тимчасово виконуючим обов’язки командира військової частини полковником М.В. Миргородським та тимчасово виконуючим обов’язки начальника штабу – першим заступником командира військової частини підполковником Д. М. Ричка.

– Я вважаю, що вбивство мого сина було умисним і замовним. І ще, якщо за вбивство військовослужбовця дають премію, то поясніть мені і народу України, у чому ж таки є стратегія розвитку Збройних Сил України. Прошу публічної відповіді через засоби масової інформації, – такими словами мати Сергія, Надія Григорівна, звернулась до міністра Збройних Сил України Степана Полторака.

Звичайно, нас теж здивувала інформація про преміювання військовослужбовців, що мають стосунок до цього резонансного злочину. Тож, ми звернулись до юристів з проханням прокоментувати інформацію з юридичної точки зору.

– Фактично військовослужбовцям не виписали премію, а навпаки, позбавили її частини. Річ у тім, що на відміну від більшості цивільних професій, військовослужбовцям обов’язково виплачується грошова винагорода, тобто премія. Відповідно до Тимчасового порядку встановлення розміру щомісячної премії військовослужбовцям ЗС України, затвердженого Міністром оборони України 26 січня 2016 року, премія встановлюється наказами керівників військових частин та установ у наступних розмірах від максимальної суми премії: 100% – за старанність, розумну ініціативу та сумлінне виконання службових чи посадових обов’язків і за умови, якщо військовослужбовець не має дисциплінарних стягнень; 90% – у разі, якщо військовослужбовець має не зняте одне дисциплінарне стягнення «догана»; 80% – у разі, якщо військовослужбовець має не зняте одне дисциплінарне стягнення «сувора догана»; 60% – у разі, якщо військовослужбовець має не зняті два дисциплінарні стягнення «догана» чи «сувора догана»; 50% – у разі, якщо військовослужбовець має не зняті три дисциплінарні стягнення».

Доки вина військовослужбовця, який здійснив постріл, не буде доведена в суді, він вважається невинним і юридично має лише дисциплінарне стягнення «сувора догана», за що і був позбавлений 20% премії, на яку розраховував. Це ж стосується і офіцерів, які допустили цю ситуацію, – зазначив на наше прохання один з співробітників військової частини.

3 thoughts on “Військовослужбовцю, що вбив ямпільчанина, дали премію

  1. Спасибо, что следите за ситуацией и подаете информацию объективно.

  2. Хана. ВСУ это законное бандитское формирование. За каждого убитого -10 премии. Вступаю и мочю 10. Фиг с ней с премией. Все равно оплатят.

  3. Ребята. Люди вы в своем уме. Посмотрите в глаза матери. За что она потеряла сына. За отписку мин обороны. С.. ка комбат который такое допустил а теперь еще и отмазываеться . Если не посадят виновных. Позор всем

Comments are closed.