8 травня набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України про перелік груп товарів, які підлягають гарантійному ремонту та які надалі повинні продаватися виключно з допомогою реєстратора розрахункових операцій (РРО або касові апарати).

Про це йдеться у відповідній постанові Кабміну від 16 березня 2017 №231.

Дія постанови поширюється на підприємців, які реалізують групи технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні: 1) вироби з чорних металів, 2) реактори ядерні, котли, машини, обладнання і механічні пристрої; їх частини, 3) електричні машини, обладнання та їх частини; апаратура для запису або відтворення звуку, телевізійна апаратура для запису та відтворення зображення і звуку, їх частини та приладдя, 4) засоби наземного транспорту, крім залізничного або трамвайного рухомого складу, їх частини та обладнання, 5) прилади та апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, прецизійні; медичні або хірургічні; їх частини та приладдя, 6) годинники всіх видів та їх частини, 7) музичні інструменти; їх частини та приладдя, 8) іграшки, ігри та спортивний інвентар; їх частини та приладдя».

Постанова уряду пов’язана з законом, прийнятим Верховною Радою 20 грудня 2016 року. Цим законодавчим актом парламент зобов’язав торговців, що продають «технічно складні побутові товари, що підлягають гарантії», працювати через касові апарати. Нововведення вже викликало бурю критики в експертній спільноті, оскільки під категорію «Складна техніка, що вимагає гарантійного ремонту» можна підігнати досить багато товарів: наприклад, велосипеди.

На думку експертів, постраждають від такого заходу, у першу чергу, невеликі інтернет-магазини і сімейний бізнес: їм доведеться винаймати касира і бухгалтера, оскільки касовий апарат вимагає щоденної та щомісячної звітності. За словами фахівців, такі рішення приймаються, коли економіка зростає, а не тоді, коли вона падає і в споживачів немає грошей.

2 thoughts on “Для підприємців ввели касові апарати

  1. У сусідній Білорусі, яка живе краще ніж Україна все продається через касові апарати. В кожному сільському продуктовому магазині – все тільки через касовий апарат. І ніхто, окрім шахраїв, не страждає.

Comments are closed.