20 лютого 2012 року до міста Дружба завітав нащадок родини Терещенків – засновників Хутір Михайлівського (з 1962 року – місто Дружба) – Мішель Терещенко.

Вперше Хутір Михайлівський згадується 1855 року в зв’язку із будівництвом цукроварні. Крім цукроварні в хуторі працювала гуральня. В кінці 60-х років 19 століття було прокладено вузькоколійну вітку від колії Вороніж-Зернове. Так Хутір Михайлівський став залізничною станцією. В 1907 році було здано в експлуатацію залізничну магістраль Київ-Москва. В 1881 році при рафінадному заводі було побудовано лікарню на 30 ліжок, яка працює і нині.

Мішель Терещенко вже не вперше приїздить до України, але вперше завітав до бувшого родинного поселення. Яка ж мета приїзду нащадка через 95 років після еміграції сім’ї Терещенків за кордон?

Декілька років Мішель плідно працював над книгою «Перший олігарх» в якій відтворив реальну роль в історії України сім’ї Терещенків і зокрема, Миколи Івановича Терещенка, його дідуся. Примірники цієї книги були вручені представникам двох дружбівських шкіл та та трьох бібліотек під час відвідування шкіл. На зустрічі Мішель зазначив: «Для мене це велика честь мати можливість побувати на Батьківщині моїх дідів. Вони не мали можливості після еміграції повернутися до України. І якщо дідусь бачить мене з небес то мабуть він радіє що я тут». Після екскурсії по місту він відмітив «Я розумію, що зараз нелегкі часи для України, як і для більшості країн Європи. Але потрібно не тільки сподіватися, що стане краще, а й плідно працювати на благо країни». Який підсумок цієї зустрічі? Зроблено вибір місця для пам’ятної дошки і пам’ятного знака родині Терещенків, як засновникам Хутора Михайлівського. Мішель пообіцяв, що це далеко не останній його візит до міста Дружба в рамках співпраці з громадою по розвитку міста.

А. Примаченко, 

Дружбівський міський голова

1 thought on “Онук Терещенка відвідав Дружбу

  1. Деда Мишеля Терещенко звали Михаилом Ивановичем, ему же посвящена книга “Первый олигарх”

Comments are closed.

error: Content is protected !!