Заповідний фонд Ямпільщини поповнено

Науковці просили зробити заповідним 97 гектарів лісу, влада дозволила лише два дерева

До природно-заповідного фонду місцевого значення віднесено ботанічну пам’ятку природи «Туранівські ялини», яка розташована на Ямпільщині.

Про це інформує офіційний сайт Сумської обласної державної адміністрації.
Мова йде про дві смереки, або ялини європейські, що зростають на узбіччі автодороги Ямпіль – Глухів, біля повороту до села Туранівка. Ямпільчанам ці дерева могли запам’ятатися тим, що поряд з ними розташована пам’ятна стела, що пов’язана з партизанським рухом у часи Другої світової війни.

Разом з тим відомо, що науковці М.Ю. Скляр, Ю.Л. Скляр, що працювали тут у 2015 – 2016 роках, обґрунтовували необхідність віднесення до природно-заповідного фонду не одного, а відразу трьох урочищ Олинського лісництва. Окрім «Туранівських ялин», мова йшла і про ботанічний заказник «Кринички» та ботанічну пам’ятку природи «Олинська».

Урочище «Кринички» розташоване на віддалі близько 350 м на північ від села Діброва і близько 500 м на південний-захід від південно-західної околиці села Імшана. Вік лісового насадження складає понад 100 років. Не менш важливою для природи краю називалась і ботанічна пам’ятка природи «Олинська», яка розташована неподалік від садиби Олинського лісництва. 130-річні дерева, що ростуть тут, використовуються для цілей насінництва і селекції.

Чому влада погодилась надати особливий захисний статус тільки одному урочищу з трьох запропонованих, наразі не повідомляється. Але справжня причина може виявитись банальною, адже площа «Криничок» 94, 9 гектарів, «Олинської» – 2,2 гектара, а «Туранівських ялин» – лише 0,03 гектара.