Тенденції на ринку нерухомості в 2017 році

Вартість найдешевших квартир та житла малої площі перестала знижуватися, і навіть виявляються ознаки зростання. Які основні фактори можуть сприяти підйому на ринку нерухомості?

Сьогодні вартість вторинної нерухомості досягла нижньої межі. Якщо подивитись дані каталогу ЛУН.ua, то можна побачити, що мінімальна вартість двокімнатних квартир у новобудовах Львова опустилася нижче чотирьохсот п’ятдесяти доларів за квадратний метр. Однак така ціна обумовлена ​​великим часом очікування від моменту покупки квартири до отримання її у власність. З наближенням дати здачі об’єкта в експлуатацію вартість такої нерухомості суттєво зростає. Мінімальна вартість на житло в новобудовах в Залізничному та Шевченківському районах – від 400 до 800 доларів за метр квадратний.

Що може вплинути на ціни в поточному році? Найбільш важливими з таких факторів є зміни ситуації в економіці і вплив державного регулювання. Дуже сильно впливає інфляція, рівень середньої заробітної плати, валютні коливання та інше. Зараз спостерігається поступове зміцнення економіки, тому ринок оживає, і ціни по деяких позиціях потроху починають рух вгору.

Однак це стосується тільки найдешевших квартир найменшою площі. Це пов’язано з відсутністю достатньої кількості забезпечених покупців, які можуть дозволити собі придбати квартиру великої площі. Істотним чинником, що впливає на вартість житла є комунальні послуги. Якщо врахувати, що далеко не всі пропоновані на ринку об’єкти нерухомості відповідають сучасним вимогам енергоефективності, то рахунки за утримання житла стають порівнянними з мінімальною заробітною платою.

Проте за останні кілька років зафіксовано значне зростання заробітних плат та інших доходів населення. Це дало можливість громадянам України накопичувати кошти, а оскільки по країні прокотилася хвиля банкрутств банків, то прагнення запобігти втраті своїх фінансових ресурсів змусило шукати нові об’єкти для інвестицій. Одним з таких методів збереження накопичених коштів і стало придбання перспективних, з точки зору інвесторів, квартир в новобудовах.

Ще одним стимулом, здатним в 2017 році істотно підняти інтерес до інвестицій в житлову нерухомість, може стати активізація видачі кредитів на придбання житла. Це робить покупку квартири більш доступною навіть для тих покупців, які не мають достатньо кошт. І хоча сьогодні число таких покупок не перевищує п’яти відсотків від загальної кількості укладених угод, ситуація поступово поліпшується.