Ямпільські поліцейські стануть детективами

На Сумщині буде впроваджено пілотний проект поліцейських детективів, який буде реалізовано на базі районних підрозділів поліції

Про це повідомив Голова Національної поліції України Сергій Князев

За його словами, було прийнято рішення про запровадження проекту «Поліцейських детективів» у восьми регіонах України – у Київській, Запорізькій, Львівській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській та Хмельницькій областях.

«Ми прийняли рішення, що з 1 червня у восьми регіонах ми започатковуємо проект «Поліцейські детективи», де близько 90 % особового складу підрозділів кримінальної поліції перевели в статус слідчих», – повідомив очільник Нацполіції.

Він додав, що решта працівників кримінальної поліції будуть орієнтовані на виконання своїх прямих обов’язків: оперативної та агентурної роботи, ведення оперативно-розшукових справ, встановлення невпізнаних трупів та розшук безвісті зниклих осіб.

За словами міністра внутрішніх справ України експеримент було запроваджено для того, щоб знайти оптимальний баланс між інститутом слідчих та інститутом детективів.

«Ми займаємося розслідуванням. Є оперативники, які збирають докази та ведуть спеціальні спостереження. І є слідчий, який аналізує факти і намічає кроки. Зараз детектив це об’єднує», – додав Арсен Аваков.

Сергій Князєв зазначив, що до кінця літа буде проведений зріз роботи цих підрозділів. Паралельно керівництво Нацполіції моніторить перебіг цього проекту для покращення результатів та ефективності його проведення.