Чому ямпільчанам відключили кабельне телебачення?

Як вже повідомляло наше видання, сьогодні в Ямполі було припинено надання послуг кабельного телебачення.  Офіційна причина – закінчення строку дії ліцензії, яку Національна рада з питань телебачення і радіомовлення надала ТОВ «Телерадіокомпанія «Глухівські телекомунікаційні системи».

Насправді сьогоднішня ситуація стала наслідком тривалого протистояння між Національною радою з питань телебачення і радіомовлення та ямпільським провайдером. Конфлікт виник ще у грудні минулого року, коли  ТОВ «Телерадіокомпанія «Глухівські телекомунікаційні системи» транслювало жителям селища російський телеканал «TV RUS». Моніторинг 2 грудня 2016 року встановив це і ще цілий ряд порушень з боку провайдера.

16 лютого Національна рада з питань телебачення і радіомовлення наклала штрафні санкції на ТОВ «Телерадіокомпанія «Глухівські телекомунікаційні системи». Компанія мала сплатити 25% суми ліцензійного збору, або чотири тисячі гривень. Проте, представники провайдера з санкціями не погодились і звернулись до суду.

Наприкінці травня стало відомо, що суд відмовив у задоволенні позовних вимог ТОВ «Телерадіокомпанія «Глухівські телекомунікаційні системи» і зобов’язав підприємство сплатити штраф. Однак, скоріш за все, це рішення не було виконано.  Більше того, ТОВ «Телерадіокомпанія «Глухівські телекомунікаційні системи» не виявило бажання продовжувати термін ліцензії, дія якої закінчилась 16 липня 2017 року.

За неофіційною інформацією, замість ТОВ «Телерадіокомпанія «Глухівські телекомунікаційні системи» послуги кабельного телебачення ямпільчанам повинно було надавати нове підприємство «Альтернатива». Проте, підприємство не встигло отримати ліцензію від Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

Таким чином, жертвою конфлікту ціною в чотири тисячі гривень стали мешканці Ямполя, які на невизначений строк залишились без доступу до улюблених телеканалів.