2 березня відбулося засідання громадської ради при Ямпільській районній державній адміністрації на якому було розглянуто питання відновлення дискотек для молоді в смт Ямпіль. Річ у тім, що на адресу громадської ради надійшло декілька колективних звернень від молоді райцентру з проханням посприяти у вирішенні даного питання. На підставі цих звернень голова громадської ради зробив офіційні запити на ім’я Ямпільського селищного голови Наталії Цибулько та начальника відділу культури та туризму Ямпільської райдержадміністрації Олександра Рябухи. Відповіді на ці запити і були обговорені членами ради.


Як виявилось, обидва органи не вважають за доцільне проводити дискотеку для молоді. Зокрема, начальник відділу культури та туризму Ямпільської РДА Олександр Рябуха зазначив, що проведення дискотеки в районному будинку культури стало неможливим з декількох причин.

1. Відбувався ремонт приміщення, де проводилась дискотека ( фойє РБК).
2. Частково відсутня апаратура для проведення дискотек: в будинку культури в наявності є один комплект звуко- підсилюючої апаратури, яка використовується при проведенні культурно- мистецьких масових заходів району. Якщо використовувати цю апаратуру для озвучення дискотек, то в ході частої експлуатації вона може вийти з ладу, тим самим, викличе загрозу подальшого проведення масових заходів в районі.
3. Останнім часом зменшився попит населення на таку форму організації дозвілля. Дискотеку відвідують в середньому 15-20 чоловік. Утримання працівників дискотеки ( ведучого, касира, контролера) згідно штатного розпису за рахунок бюджету неможлива. Дискотека є самоокупною. Можна підрахувати, яку заробітну плату отримають працівники дискотеки.

Районний будинок культури перемістився в нове приміщення за адресою смт.Ямпіль, бульвар Ювілейний,5. Робота дискотеки в новому приміщенні буде відновлена у свята та знаменні дати. Постійне проведення дискотеки у вихідні дні в новому приміщенні призведе до швидкого псування інтер’єру фойє, що в подальшому призведе до необхідності його ремонту. Відділ культури вважає за доцільне дискотечні заходи проводити у фойє приміщення бувшого РБК .

В свою чергу, Ямпільський селищний голова Наталія Цибулько повідомила, що на території смт Ямпіль у комунальній власності районної ради знаходиться районний Будинок культури, в обов’язки якого входить організація дозвілля для молоді (в тому числі і проведення дискотек).

У селі Імшана в сільському клубі, який знаходиться у власності Ямпільської територіальної громади, щовихідних організовується дискотека для молоді села.

На 2012 рік бюджетом Ямпільської селищної ради на культурно- мистецькі та спортивні заходи передбачено 25 000 грн. Це свята: Проводи Зими (в смт Ямпіль та с. Імшана); Дні селищ і сіл (в смт Ямпіль, Привокзальне, Імшана та Прудшце); День Перемоги; Випускний бал; День молоді; новорічні свята (Ямпіль, Імшана, Прудище); спортивні свята: волейбольний турнір ім. М.М. Неплюєва, районний шаховий турнір і селищний „Шлях до майстерності”, селищний турнір і районний з міні-футболу, літня селищна спартакіада та участь у районних спортивних заходах.

Розглянувши відповіді чиновників, члени громадської ради не погодились з більшістю тверджень і прийшли до висновку про необхідність відновлення дискотеки в селищі та зробили відповідні рекомендації. Нажаль, напрошується висновок, що дозвіллям молоді в смт Ямпіль просто нікому займатись, а це, в свою чергу, може сприяти розвитку негативних явищ в молодіжному середовищі.

Тема відновлення дискотеки буде на постійному контролі громадської ради. Вирішення даної проблеми буде можливим після прийняття рішення про подальшу долю приміщення колишнього районного будинку культури.

1 thought on “Кому займатись дозвіллям молоді в райцентрі?

  1. Мне интересно , а почему же дискотеку не отдать частникам=) И сдирать с них за аренду помещения?? И тд и тп… И пускай молодежь ходит, В чём проблема??

Comments are closed.

error: Content is protected !!