На околиці селища працювала паперова фабрика на 78 робочих місць

 

В хуторі Папірня на річці Білиця була збудована приблизно в 1689 році паперова фабрика, а докладні відомості про неї є з 1748 року. В описі Новгород-Сіверського намісництва про місцеве знаходження цієї Папірні читаємо «Від Ямполя в верстах чотирьох в ліву сторону від дороги – хутір, який прозивається Булатівщина, в праву сторону від річки – Білиця, на якій гребля і млин на два колеса… Там гребля монастиря Катедри Чернігівської на річці Білиці, при ній фабрика паперова… Папір, що виробляється на фабриці, продається в Глухові і Середино-Буді.

 

Ця фабрика (Папірня), одна з найвідоміших папірень Сумщини, побудована на річці Білиця на 78 робочих місць поміщиком І.І. Неплюєвим. Вона виробляла різні сорти писального паперу. Папір був хорошої якості, з водяними знаками, відомий не тільки за межами поселення, а й Глухівського повіту.

 

Старожили з гордістю згадували про це, а населений пункт назвали Папірня (корінь «папір»).

1 thought on “100 неймовірних фактів про Ямпіль: в Ямполі виробляли папір

  1. Бумажная фабрика в Паперне была построена при Лазаре Барановиче 1670-1674 г. Он основал первую на левобережье типографию в Н-Северском монастыре , а в Шатришах ( Паперня ), бумажную фабрику. Неплюев получил земли Ямполя от Екатерины 18век.

Comments are closed.

error: Content is protected !!