Згадки про нього трапляються в історичній літературі

 

«У трьох верстах від Юринівки (нині село Степне Ямпільського району) був чоловічий монастир. Ченців очолював їх ігумен Феофіл Лукашов, який мав свій хутір, який називався Феофілівка. Урочище на місці монастиря стало називатися Лукашовщиною. Пізніше монастир був перевезений в Новгород-Сіверський».

 

Ці данні записані зі слів Романа Севастяновича, який у 1919 році в м. Новгород-Сіверський в купі архівних паперів, викинутих з монастирської башти, знайшов друкований зошит «Історія села Юринівка». Автором цієї книги був чернець (прізвище невідоме).

 

А у описі Новгород-Сіверського намісництва читаємо «Від Ямполя в верстах чотирьох в ліву сторону від дороги – хутір, який прозивається Булатівщина, в праву сторону від річки – Білиця, на якій гребля і млин на два колеса… Там гребля монастиря Катедри Чернігівської на річці Білиці».

1 thought on “100 неймовірних фактів про Ямпіль: неподалік селища був монастир

  1. Возле нынешнего Степного (Юриновка ) был монастырский дворец , а не монастырь . Он принадлежал Н-Северскому монастырю и был как бы управлением для близлежащих левобережных сел придесенья . Граница монастырских земель была по Белицу .

Comments are closed.