На Ямпільщині триває операція «Зброя та вибухівка»

 

Ямпільське відділення поліції Шосткинського відділу поліції ГУНП в Сумській області доводить до Вашого відома, що на території області та району в період часу з 21.08.2017 року по 06.10.2017 року проводяться профілактичні заходи, спрямовані на виявлення та вилучення з незаконного обігу зброї, боєприпасів та вибухівки під умовною назвою «Зброя та вибухівка».

 

Станом на 20.09.2017 року Ямпільське відділення поліції Шосткинського відділу поліції ГУНП в Сумській області має такі показники в даному напрямку роботи з початку відпрацювання:

 

​ за період проведення оперативно-профілактичного відпрацювання було відкрито 3 кримінальні провадження за ч. 1 ст. 263 КК України «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами», в яких встановлено особу.

 

Так, в ході проведення даного відпрацювання в с. Орлівка у місцевого мешканця було виявлено та вилучено 44 патрони 5,45 калібру, які він зберігав у своєму домоволодінні.

 

В смт. Свеса у місцевого жителя було виявлено та вилучено предмет, схожий на гвинтівку «Мосіна», саморобний пристрій, ззовні схожий на пістолет («самопал») та гладко ствольну рушницю, яку він зберігав без відповідних документів на неї.

 

В с. Княжичі було виявлено та вилучено 5 банок з речовиною сірого кольору, схожою на порох, вагою близько 200 гр. та пристрій, схожий на газовий пістолет.

 

По всім випадкам відкрито кримінальні провадження за ч. 1 ст. 263 КК України.

 

​ було складено 4 адміністративних протоколи, а саме:

 

-​ за ч. 1 ст. 190 КУпАП «Порушення громадянами порядку придбання, зберігання, передачі іншим особам або продажу вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї» – 2 адміністративних матеріали, які направлено до суду.

 

-​ за ч. 1 ст. 191 КУпАП «Порушення громадянами правил зберігання, носіння чи перевезення нагородної вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї і бойових припасів» – 1 адміністративний матеріал, який направлено до суду.

 

-​ за ст. 192 КУпАП «Порушення громадянами строків реєстрації (перереєстрації) нагородної вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї і правил взяття її на облік.

 

За порушення правил зберігання вогнепальної мисливської зброї було вилучено 4 рушниці.

 

Нагадуємо, найдоцільніше і правильно зареєструвати або добровільно здати зброю, боєприпаси та вибухові пристрої до поліції, тобто позбутися цих небезпечних речей самим та допомогти це зробити близьким та знайомим.

 

Доводимо до відома громадян району , що гладкоствольну мисливську зброю мають право зареєструвати особи, яким виповнився 21 рік, нарізну- 25 років. Громадяни, яким виповнилося 18 років, мають право мати газову зброю.

 

Попереджаємо, що незаконне зберігання та володіння зброєю карається згідно статті 263 Кримінального кодексу України, санкції якої передбачають позбавлення волі до п’яти років.

 

В зв’язку із ситуацією, яка склалася в державі, а саме проведення АТО на сході країни, сподіваємося на підтримку та розуміння цього важливого заходу, адже багато одиниць зброї, боєприпасів до неї могли вільно розповсюдитися країною та використовуватися із злочинними спонуканнями.

 

Маємо надію, що Ви не будете байдужими та у разі виявлення або отримання будь-якої інформації щодо обігу заборонених предметів негайно звернетеся до Ямпільського відділення поліції. Це можна зробити будь-яким способом: повідомити свого дільничного офіцера поліції; зателефонувати до чергової частини відділення поліції за номером телефону (05456) 2-12-60; прийти особисто до відділення поліції. Не залишайтеся байдужими, Ваша допомога нам дуже потрібна!

 

Ямпільське відділення поліції

Шосткинського відділу поліції ГУНП

в Сумській області