Суд арештував кошти колишнього губернатора Сумщини

За клопотанням Генеральної прокуратури України суд арештував кошти колишнього заступника голови Адміністрації президента України часів Януковича. Про це повідомив речник ГПУ Андрій Лисенко у Facebook.

 

Лисенко нагадав, що департаментом з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки за оперативного супроводження Нацполіції здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах колишнім заступником голови АП, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 ККУ.

 

В рамках провадження 6 липня цього року у ході проведення санкціонованого обшуку індивідуального банківського сейфу вказаної особи, слідчими виявлено та вилучено готівкові грошові кошти в сумі понад 1 млн дол.

 

«За клопотанням прокуратури Печерським райсудом Києва накладено арешт на вилучені кошти вказаної особи, які, ймовірно, отримані з неофіційних джерел та з яких не було сплачено податки до державного бюджету», — написав Лисенко.

 

Він також уточнив, що у грудні 2017 року слідчим суддею відмовлено власнику в поверненні вилучених грошових коштів.

 

Лисенко не назвав імені колишнього заступника глави АП, проте, як свого часу повідомив генпрокурор Юрій Луценко, під час обшуків у банківських скриньках Юрія Чмиря знайшли 1,18 млн дол. замість задекларованих ним 572 тис. дол.

 

Раніше сьогодні «Ракурс» повідомляв, що накладено арешт на готівкові кошти в розмірі майже 1,2 млн дол., які належать Юрію Чмирю та були вилучені в липні під час обшуків у індивідуальних сейфах «Укрсиббанку».

 

Влітку Чмирю було оголошено підозрув підробці документів та декларуванні недостовірних даних.

 

Нагадаємо також, що ГПУ підозрює Чмиря в причетності до организації силового розгону активистів Майдану в 2014 році.