Невідомі напали на будинок депутата Сумської обласної ради, що закріплений за Ямполем

Про це повідомляється в заяві депутатської групи «За людей» в Сумській обласній раді, яку в соціальній мережі www.facebook.com поширив Андрій Кисіль

 

 

“Сьогодні, близько 4.00 години ранку було скоєно бандитський напад на будинок депутата обласної ради, члена депутатської групи «За людей» Андрія Божка.

 

В помешканні, де знаходилися сам Андрій Божок, його дружина і дитина, були розбиті вікна та вкинуті пляшки із запалювальною сумішшю. На щастя, потужного загоряння вдалося не допустити, родина депутата фізично не постраждала.

 

За багатьма ознаками, напад було чітко сплановано і підготовлено заздалегідь. Тому, ми переконані, що мова йде не про хуліганські дії, а про цілеспрямований злочин, прямо пов’язаний із депутатською діяльністю Андрія Божка та групи «За людей».

 

Протягом лише останніх кількох місяців за безпосередньої участі Андрія Божка та інших членів депутатської групи «За людей» було порушено низку резонансних питань, в яких захист інтересів мешканців Сумщини відверто заважав приватним інтересам та особистим амбіціям окремих осіб.

 

Це і підтримка громад чотирьох районів області щодо припинення неефективної діяльності ландшафтного парку «Сеймський», і виявлення земельних оборудок з ознаками злочину на Білопільщині, і відстоювання права мешканців Сумського району на створення Юнаківської ОТГ, в процесі чого наша група дійшла до рівня Адміністрації Президента України тощо.

 

Депутатська група «За людей» має обґрунтовану версію щодо особи замовника сьогоднішнього злочину. З огляду на особливо важливе становище, яке дана особа займає в системі органів влади Сумщини, до завершення слідства ми утримаємося від публічного оприлюднення та прямого звинувачення цієї особи. Разом з тим, працівникам правоохоронних органів повідомлені обставини нещодавніх погроз фізичною розправою з боку цієї особи на адресу депутата Андрія Божка та названі свідки, в присутності яких були здійснені ці погрози.

 

Ми однозначно розцінюємо напад на Андрія Божка як спробу залякування та впливу на діяльність депутатів групи «За людей», відвертий бандитизм з боку осіб, пов’язаних із виконанням функцій держави і місцевого самоврядування, та спробу підірвати основи законності і правопорядку в прикордонному регіоні.

 

З огляду на це, вимагаємо від органів прокуратури, Нацполіції та Служби безпеки України ефективного та неупередженого розслідування злочину і притягнення до відповідальності винних осіб, які б посади вони не займали.

 

Наголошуємо, що після сьогоднішньої події мова йде вже не про чесну політичну конкуренцію, а про відвертий кримінал, що загрожує стабільності, суспільному спокою і громадській безпеці в нашій області.

 

Водночас, запевняємо: ніякий тиск і бандитизм не змусять членів депутатської групи «За людей» припинити свою діяльність, та прийняти правила політичних торгів, кулуарних домовленостей та зради інтересів людей заради чиїхось брудних оборудок. За нами – тисячі людей, і нас – не залякати!”, – йдеться у повідомленні.