Пачка сигарет подорожчає на 4-5 гривень через зростання акцизів

Вартість пачки сигарет в Україні зросте на 4-5 гривень у 2018 році в результаті зростання акцизів на 29,7%.

 

Таку думку висловили виробники тютюнових виробів, передає “Інтерфакс-Україна”.

 

“Ми оцінюємо, що після підвищення акцизного податку на 29,7% в 2018 році в середньому ціна пачки сигарет зросте на 4-5 грн”, – сказав начальник відділу роботи з державними органами компанії “Брітіш Американ Тобакко Україна” Юрій Рилач.

 

“Однак необхідно враховувати, що на зростання цін впливає не тільки зростання акцизного податку, а й вартість сировини, напівфабрикатів, електроенергії, оплати праці та інших складових, зокрема й девальвація національної валюти”, – додав він.

 

Менеджер з питань фіскального регулювання компанії “JTI Україна” Андрій Фіта позитивно оцінює ухвалення парламентом змін до Податкового кодексу, які передбачають поступове – до 2025 року – підвищення специфічної ставки акцизного податку на тютюнові вироби та мінімального акцизного зобов’язання.

 

За словами Фіти, в ухваленому законі враховані зобов’язання України підвищити мінімальну ставку акцизу на сигарети до європейських показників – EUR90 за 1000 штук.

 

По-друге, передбачається довгостроковий план підвищення акцизу, на чому довгі роки наполягала галузь, оскільки без довгостроковій акцизної стратегії складно планувати свою діяльність.

 

“JTI Україна” вітає рішення підвищувати саме специфічну й мінімальну ставки акцизу і не підвищувати адвалорну складову, оскільки вона не відповідає принципу нейтральності і не гарантує прогнозованих надходжень до бюджету.

 

“Що стосується цін на сигарети в 2018 році, то за попередніми розрахунками вони виростуть на 4-5 грн. Безумовно, таке зростання не потішить курців, але будемо оптимістичними – якби ставки визначалися в євро, а не в гривні, то зростання цін залежав би ще й від валютних коливань”, – повідомила директор департаменту корпоративних зв’язків “Філіп Морріс Україна” Наталя Бондаренко.

 

Як повідомлялося, акциз на сигарети з специфічною ставкою в 2018 році зросте на 29,7% – до 577,98 грн за 1 тис. штук без підвищення адвалорної ставки (12%).

 

Вжитими правками до Податкового кодексу передбачається поступове – до 2025 року – підвищення специфічної ставки акцизного податку на тютюнові вироби та мінімального акцизного зобов’язання, а саме: в 2018 році – на 29,7%, в наступні роки – на 20% до рівня, еквівалентного 90 євро за 1 тис. шт.

8 thoughts on “Пачка сигарет подорожчає на 4-5 гривень через зростання акцизів

  1. Сейчас курят сигареты сумадшешие и к сожалению молодые девушки….

  2. Паління дуже шкідливе для здоров’я курця та оточуючих, а держава натякає на те, що за цю шкідливу звичку потрібно ще й дорого платити. Тому краще і вигідніше не палити.

    1. Дихаючi, ви витрачаєте цінний для оточуючих кисень та виробляєте дуже шкідливий для здоров’я курця та оточуючих окис вуглецю. Тому краще і вигідніше рідше дихати, бо держава вже скоро натякне

  3. Что за наезды на курящих людей? Это выбор каждого. Давайте щемить сладкоежек – конфеты вызывают множество негативных последствий, или пухленьких любителей пирожков и булочек, тоже масса проблем со здоровьем! Политика государства должна быть другой, если уж запретили курить в общественных местах и кидать бычки на тротуары, то несоблюдение должно быть наказуемым. А для курящих выделить определенные места для курения, чтоб не мешать окружающим. А то получается не о здоровье заботятся, а наживаются на слабостях граждан, повышая цены на сигареты. Ой, и про автомобилистов забыла – вред от выхлопных газов намного хуже…..

    1. все верно, курящих нужно щемить. говорю как бывший курец. курящий человек не понимает что может абсолютно шикарно жить без курения. с пользей для себя и кошелька. кошелек был одной из причин почему я бросил и государству спасибо за сие. во многих странах запада такая практика в порядке вещей. повышаешь цены до приличных и люди бросают. и живут себе нормально. и нету такого ущерба економике. ведь курения причина четверти онкологий и приличной части сердечно- сосудистых. а потом выписывай таким персонам помощь за счет налогоплательщиков, а не курил бы, прожил бы еще 20 лет и умер бы спокойно. конечно индивидуально может быть как угодно. но статистически чем меньше вредных привычек тем здоровее нация тем меньше ущерба економике. ну и в конце концов вас же никто не заставляет покупать сигареты)

Comments are closed.