У ямпільських пенсіонерів хочуть забрати підрозділ пенсійного фонду

Якщо плани керівництва фонду втіляться в життя, вже в цьому році нас очікують докорінні зміни в системі органу, що здійснює нарахування та виплату пенсій мешканцям району.

Річ у тім, що ПФУ планує зовсім відмовитись від територіальних управлінь і замінити їх, так званими, агентськими пунктами. Мова йде не про банальну зміну вивіски, а про істотні зміни. Щонайменше розташовуватимуться нові підрозділи не за знайомими адресами, а в приміщеннях банків, поштових відділень та інших будівлях, де бувають люди. Зазначається, що замість одного управління на території району може бути створено відразу декілька агентських пунктів, залежно від кількості пенсіонерів.
Як повідомляють в Пенсійному Фонді України, громадяни зможуть звертатись в будь-який агентський пункт, незалежно від місця проживання, а от про старі приміщення управлінь їм зовсім доведеться забути, бо експлуатувати їх після створення агентських пунктів не збираються. Таким чином, Фонд намагається зменшити так звані адміністративні витрати, тобто видатки на оренду, ремонт приміщень та оплату праці «зайвих» співробітників.

Реформа, чи оптимізація

Оптимізація системи пенсійного фонду на Ямпільщині триває вже не перший рік, але раніше її пов’язували більше не з реформою відомства, а з гіпотетичною ліквідацією Ямпільського району, як адміністративно – територіальної одиниці.

Так, власне управління пенсійного фонду район втратив ще 31 березня 2016 року, коли шляхом злиття Ямпільського і Середино-Будського районних управлінь було утворено Середино – Будське об’єднане управління ПФУ. При цьому, Ямполю залишили фахівців, добряче урізавши штат ліквідованого управління. Однак і нова структура пропрацювала не довго і вже у лютому 2017 року його підпорядкували Шосткинському об’єднаному управлінню. Таким чином, Ямпільський район опинився у підпорядкуванні Шостки.

Тепер же, як бачимо, мова йде про те, що і Шосткинське об’єднане управління спіткає сумна доля попередників.

Економія на працівниках

В ПФУ не приховують, що головне завдання реформи заключається в тому щоб зменшити адміністративні витрати, тобто суму коштів, яку фонд витрачає на себе. Звичайно, що після злиття та ліквідації управлінь відпадає необхідність в певній кількості керівників управління, начальників відділів, бухгалтерів та технічних робітників.

При цьому, інспекторів скорочення не торкнеться, принаймні так обіцяють в ПФУ. Останні будуть працювати в агентських пунктах. При цьому, кількість інспекторів у окремих районах може навіть збільшитись, залежно від того скільки працюватиме таких пунктів. Звичайно, з урахуванням специфіки Ямпільського району можна спрогнозувати, що таких пунктів запланують створити три: по одному в Ямполі, Дружбі та Свесі. Адже, ПФУ планує розміщувати їх при об’єднаних територіальних громадах. Як записано в Стратегії модернізації ПФ, обслуговування громадян передбачається вести “за принципом” єдиного вікна “у відповідних закладах обслуговування (фронт-офісах) на рівні територіального устрою з подальшою обробкою пенсійної документації у відокремлених підрозділах (бек-офісах)”.

Прийом в агентському пункті, а документи в інтернеті

Реформована пенсійна служба має намір відмовитися від обслуговування громадян тільки “за місцем реєстрації”. Передбачається, що людина зможе звернутися за консультацією до будь-якої точки ПФУ, в яку йому зручніше дістатися в даний момент.

Річ у тім, що до кінця 2018 року планується перевести всю документацію до Пенсійного фонду в електронний вид. Зараз ця робота вже проводиться в багатьох областях. Таким чином, інспектори не матимуть підстави відмовитися від прийому людини, яка подала документи в інший агентський пункт або управління ПФУ. Інспектор будь-якого агентського пункту завжди зможе отримати доступ до “електронного пенсійного справи” свого відвідувача.

Замість посвідчень – банківські картки

До речі, не варто турбуватися, що інформація з “електронного пенсійного справи” може бути використана не за призначенням. Одночасно з електронним документооборотом ПФУ розробляє комплексну систему захисту інформації. “Пропуском” до персонального даного стане модернізоване пенсійне посвідчення.
Передбачається, що нове пенсійне посвідчення матиме вид банківської картки. В ньому буде міститься вся інформація про пенсійну справу (включаючи номер та інші обов’язкові реквізити), про надані пільги та права на участь у різних соціальних програмах. При цьому, пенсійне посвідчення одночасно буде служити і платіжною банківською картою.

1 thought on “У ямпільських пенсіонерів хочуть забрати підрозділ пенсійного фонду

  1. Шановні чиновники, Ви що працюватимете до ста років і помрете за один день?

Comments are closed.