25 років тому. В юннатах відкрилось дитяче кафе

Про це йдеться в статті «Вагончик хорошого настрою» в №11 газети «Голос часу» від 9 лютого 1993 року

«У Ямполі, із знаменного 1985 року, року початку тотальної боротьби з пияцтвом та алкоголізмом, почалися точитися розмови про необхідність відкриття дитячого кафе. Прикрили сумнозвісний «генделик» і почали його реконструкцію. Реконструктори запевняли всіх і кожного, що саме тут буде кафе, де діти та дорослі куштуватимуть морозиво, цукерки, питимуть соки і таке інше.

Скоро казка мовиться, та  не скоро діло робиться. Особливо у наш буремний час, коли сьогодні будуємо одне, а завтра руйнуємо інше. Реконструктори в умі все порахували і вирішили, що морозиво реалізувати накладно для їх накладних кишень. І на місці запланованого дитячого закладу харчування виріс заклад для розваг дорослих дядь, відвертих противників ситра і, навіть, напівсухого.

І тоді за справу взялися діти. Самі. Зрозуміло, під керівництвом тих, хто їх дуже любить.

Ви здогадалися, шановні читачі. За справу взялася районна станція юних натуралістів , яка не перестає дивувати ямпільчан, і не тільки їх, своїми добрими починаннями, котрі із завидною настирливістю доводять до кінця.

Сергій Мерцалов завідуючий відділом тваринництва станції юннатів знав, що робив, коли тягнув на територію станції списаний дерев’яний вагон, в якому перевезено було у свій час не один десяток тон вантажу.

Діти самі взялися робити з товарного вагону маленьке кафе. Обклали його білою цеглою. Та найважче було зробити в середині так затишно, щоб кожен почував себе, як вдома. Майже рік пішло на влаштування інтер’єру, оздоблення стін, обладнання коктейль бару. Чому на станції всі діла посуваються успішніше, ніж деінде? Бо на відміну від дорослих, ініціатива не карається, а навпаки, заохочується.

І от, 2 лютого, дитяче кафе гостинно відчинило двері перед першими відвідувачами. Треба було бачити, якими павами виступали дівчата – офіціантки. Одна робить коктейлі, а інша розносить морозиво в шоколаді за столики, інша миє посуд. Акуратно складене меню, віддруковане на хорошому папері, у красивій папці пропонує бажаючим цукерки, печиво, всіляки напої, добавки сиропові до морозива на будь-який смак. І все це, значно нижче цін, які пропонує комбінат громадського харчування.

Вагончик у будні працює з 16 до 21 години, а у вихідні зранку. Морозильника у юннатів нема,. Сергієві Мерцалову доводиться чи не щодня їздити у Глухів за морозивом.

Є у дирекції станції юннатів і плани на майбутнє, які стосуються розширення кафе, організації не тільки відмінного сервісу, а й тематичних вечорів, розважальних програм».

1 thought on “25 років тому. В юннатах відкрилось дитяче кафе

  1. Гарна була кафешка. Залишились лише приємні спогади. Були там всім класом. А одного разу я замовив сок, а офіціант принесла ще й безкоштовно морозиво…

Comments are closed.