Зміна кліматичних умов загрожує зоні Полісся – Гідрометцентр

При подальшому підвищенні температури повітря Україні загрожує посуха, а також зникнення мікроклімату Полісся з подальшим його переходом в зону нестійкого зволоження. Про це заявила керівниця відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяна Адаменко.

Фахівчиня підкреслила, що при збереженні нинішніх темпів потепління кількість днів з температурою вище ніж 10 градусів буде тільки рости. У порівнянні з попереднім періодом (1995-2005 рр.) таких днів в Україні стало на 10 більше. У свою чергу, це може вплинути на теплолюбні сільськогосподарські культури, зокрема, на збільшення врожайності пізньостиглих сортів кукурудзи.

Крім того, за її словами, щорічно Україні бракує 150-200 мм опадів, щоб забезпечити сільське господарство достатньою кількістю вологи. «При подальшому підвищенні температури ефективність опадів буде падати, збільшиться випар, що загрожує посухою і навіть зникненням Полісся і подальшого його переходу в зону нестійкого зволоження. Нині це єдина зона достатнього зволоження в Україні», — зазначила Тетяна Адаменко.

Згідно зі спостереженнями метеорологів, найбільше потепління останнім часом спостерігається в Київській, Чернігівській, Сумській та Житомирській областях. Найменше це торкнулося Закарпаття.

«Сільське господарство в Україні буде залежати від того, за яким сценарієм піде потепління — зі збільшенням або зниженням кількості опадів. У першому випадку в найближчі 10 років отримаємо сприятливі умови для зростання врожайності сільгоспкультур, а в другому — навпаки, слід чекати падіння врожайності », — резюмувала Тетяна Адаменко.