100 років тому. Була створена Мар-Будська Самостійна Українська Республіка

Цей історичний факт спростовує радянський міф про те, що в 1918 році населення Ямпільського району всіляко підтримувало встановлення більшовицької влади  

Про існування Марчихино-Будської республіки відомо зовсім мало. Була створена вона в 1918 році і проіснувала приблизно три місяці. Мала самопроголошена держава і власне військо – озброєний загін з 300 чоловіків.

Слід враховувати, що в цей період село опинилось, в так званій, нейтральній зоні між Українською державою Павла Скоропадського та більшовицькою Росією (позначена на карті).

Врешті решт, республіку ліквідувала червона армія.

До речі, зафіксований цей факт в радянських джерелах, а саме в характеристиці Управління МДБ Сумської області про політичну ситуацію в районах області, яка була датована жовтнем 1950 року.

«Ямпольский район: В 1918 году в с. Марчихина Буда из местных националистов – кулаков была организована так называемая Мар-Будская «Самостийная Украинская Республика», имеющая свой вооружённый отряд до 300 чел, которая существовала в течении 3-х месяцев, после чего ликвидирована частями Красной армии.», – вказано у повідомленні за підписом заступника начальника УМДБ Сумської області по кадрам.

4 thoughts on “100 років тому. Була створена Мар-Будська Самостійна Українська Республіка

  1. Якщо Мар-Буда – це cправжня українська республіка, тоді Ямпіль зі Свесою і Дружбою – треба вважати справжньою Супер-Імперією.

  2. А вот во времена ВОВ действительно была столицей полицаев, которые выезжали на картельные мероприятия далеко за пределы республики своей. Как в сторону России так и в сторону Украины.

Comments are closed.