Ямпільським освітянам підвищать надбавки за умови оптимізації шкіл

Про це йшла мова на нараді за участю представників Департаменту освіти і науки Сумської ОДА та обласного комітету Профспілки працівників освіти, яка відбулась сьогодні в Ямполі.

Було наголошено що мова не йде про закриття шкіл. Можуть бути розглянуті лише варіанти пониження ступеня акредитації малокомплектних навчальних закладів та створення в районі опорних шкіл, альтернативний варіант – пошук додаткового фінансування з місцевих бюджетів.

-З 132 класів, які сьогодні наявні в загальноосвітніх навчальних закладах Ямпільського району держава виділяє освітню субвенцію лише на 92, – зазначила начальник відділу фінансово -ресурсного забезпечення Департаменту освіти та науки Сумської облдержадміністрації Алла Шамрай. -44 класи не фінансуються, бо в них менше 5 учнів. Міністерство освіти та науки взагалі не розглядає їх, як класи і пропонує районам їх закривати, або утримувати за власний кошт. Як наслідок, ми бачимо, що в Княжицькому НВК на один клас, що фінансується з держбюджету, припадає 8 класів, які не фінансуються. Такі проблеми є практично у всіх сільських закладах, навіть в Свеській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №1 в десятому класі навчається лише 2 учні. При цьому, потреби на утримання одного класу в середньому складають 220 тисяч на місяць, або 2,5 мільйона на рік. Звичайно, що у такій ситуації педагогічним працівникам Ямпільського району не буде вистачати коштів освітньої субвенції з державного бюджету на виплату високої надбавки за престижність.   

– 555,7 тисяч гривень залишку минулорічної освітньої субвенції будуть спрямовані на виплату надбавки за престижність освітянам району, – про це заявила голова Ямпільської районної державної адміністрації Ірина Панченко. –Відповідні пропозиції будуть нами направлені. Якщо люди мають на це право, то ми зробимо все від нас залежне, щоб забезпечити виплату.  

– Проблему слід обговорювати на рівні первинних осередків профспілки в школах та на рівні районної організації, – зазначив голова обласного комітету профспілкової організації Сергій Осадчий. Але і самим вчителям потрібно з розумінням ставитись до питання. Так, хочеться отримувати велику заробітну плату, але потрібно бути і господарями в школі. Треба обговорювати, чи потрібна нам ця оптимізація, а якщо так – то її треба проводити, так щоб люди не постраждали і ми зберегли робочі місця. Треба шукати і можливості додаткового фінансування на районному рівні, шукати підтримку місцевих рад і органів влади. Обов’язково слід звернутись і до обласної ради, просити, щоб були виділені кошти на підтримку галузі.

Детальніше про нараду читайте на сторінках газети «Голос часу»

01

02

03

03а

04

05

26 thoughts on “Ямпільським освітянам підвищать надбавки за умови оптимізації шкіл

 1. Тільки кому будете платити після “оптимізації”? Залишиться в районі три школи. А дітей з села до інтернату, по оптимізації. А потім села здохнуть і останні три школи підуть за вітром оптимізації. Раби!

  1. А вам все мало. К репетитору отправляете детей, а за что вы тогда волучаете деньги? Репетиторство – признак некомпетентности педагога. Он не может на уроках вложить материал в голову ученикам – репетировать ( за деньги) это да… Стыдно. З/плата више всех по району, а вам все мало, а чем жить и платить вам тем самим дворникам, столярам, работникам СНЗ и подобных предприятий…. На 1 школьника – один учитель это как то жирновато

 2. Так званые педагоги, вы не о детях сейчас беспокоитесь, а о своих кошельках.

 3. Понравилось педагогам по два раза на год повышение зарплат,а детей научить не могут, к репетиторам всё отправляют.

  1. Господи, не знаю, кто может сейчас винить педагогов в “жадности” и “переполнености их кошельков! Только манкурты! Бог вам судья и ваши дети в будущем!

 4. Яка нарада? На фото не видно вчителів, моїх колег, які висловлювали зовсім іншу думку , щодо оптимізації. Чиновники виконують вказівку верхів на знищення сільських сіл! Кажіть правду, яку говорить рядовий педагог!

 5. Интересные у нас учителя,в классе 2 человека – а надбавку давай. Привыкли горлом все брать.
  Не нравится зарплата-на рынок торговать.

 6. “Учитель”,Ваши колеги знаходяться там, де і повинні бути під час навчально- виховного процесу!!! А не їздя
  ть по PR- акціях “нашого депутата обласної ради”!

  1. Це піар? Коли вчитель повинен шукати копыйки на прожиття? І не соромно!??

 7. Еще бы пару таких пиарщиков и не нужны райрада вместе с РДА, а деньги чиновников раздать нуждающимся. Учителям в том числе!

 8. Учителя-низкий Вам поклон что в такое непростое время за нищенскую зарплату у Вас не пропадает желание приходить в классы и обучать подрастающее поколение Ямпольчан.

 9. По-перше. чому ви не колупаєте суддів, уяких заробітна плата 40000-60000, або депутатів. По-друге, існує така компетентність – освіта протягом життя, то вступайте до вузів, отримуйте вищу педагогічну і вперед виховувати Енштейнів. А то чомусь завжди добре там, де нас нема . А як тільки ми з’явилися, так і нагадили.

 10. Новий закон ” Про освіту” дає право батькам самим надавати освітні послуги своїм дітям. А діти у визначені строки просто складають тести на підтвердження засвоєння ними програмового матеріалу. Отож, не пускайте дітей до школи, навчайте їх самі. Не плекайте у дітей і суспільства ненависть до вчителя!

 11. Руководство Ямпольской РДА говорит, что учителя много получают и поддерживает закрытие школ- это геноцид против жителей района, Ирина Анатольевна-ОПОМНИТЕСЬ!!!!

 12. Вот истинное лицо нынешних учителей. Когда дело заходит за деньги у них куда и девается мораль и достоинство. Считаю, что учителей в районе перебор-надо сокращать. Пенсионеров -на пенсию, среди молодежи- конкурс.Что это за школы в районе с 2 учениками в классе. Это только руководство в Ямполе может себе позволить. СРОЧНО ОПТИМИЗАЦИЯ,

 13. Гроші, гроші, гроші, а ви про дітей подумайте, як дітям?, прострибать в автобусі 12-20км. до школи, а потім просидіти 6 годин в холодній школі, а дорога до дому (добре якщо буде шкільний автобус, а він буває не завжди, а рейсові не во всі села ходять)…..

 14. Пишете PR-акция депутата? Где все остальные делись??? , остальные депутаты!!! Нарисуются перед выборами??? Почему Деркач молчит и ничего не делает, пусть поможет деньгами. Спасибо Товстуха К.А., что пытается что-то сделать для людей.Советую всем просмотреть декларацию Панченко И.А. за 2017 год и посмотрите какая у неё зарплата за месяц, думаю больше 20 тысяч в месяц получает. Поетому надо у учителей забрать зарплату и добавить Панченке . Стыда нет, идите поработайте с нами учителем, узнаете…

  1. Вас послушай, так вы все такие наивные… Не видите, что в районе происходит и сколько леса ежедневно с него вывозят? Этот депутат мог бы самостоятельно погасить нехватку своими деньгами, а он «круглые столы» собирает.

 15. Ой, как хорошо, что есть такая профессия – Учитель! Что в Ямпольском, да и других районах люди бы делали…..? Чью зарплату бы обсуждали, чью работу? Ведь гуляют учителя, детей не учат, зарплата, как оказывается, самая высокая в районе……. Согласна на все 100 с “Гостем”. Все в педагогические вузы и велком в школы……И про зарплаты узнаете, и про работу…….

  1. Праця вчителя повинна достойно оплачуватися, це природньо, і не повинен педагог отримувати на рівні з прибиральницею. АЛЕ, якщо я, з вищою освітою, працюю за мінімальну заробітну плату, і третину в місяць повинна віддавати репетиторам (і це початкова ланка!!!!), то вибачте, шановні педагоги, але в мене тоді багато питань щодо вашої компетенції!

 16. хочется свалить отсюда и никогда не читать ине смотреть такие новости…достали ВСЕ!!!!!!!!!!!

Comments are closed.