Ямпільські ліси зазнали навали верхівкового короїда

На території лісових масивів ДП Свеське лісове господарство в результаті лісопатологічного обстеження державною лісовою охороною лісгоспу було зафіксовано 103 таких осередки   на загальній  площі 36,5 га. На даний час розроблено 73 осередки на площі 29,5 га. Більша частина заселення шкідника припадає на Прудищанське та Олинське лісництва.

Про це Ямпіль.INFO повідомив інженер з охорони та захисту лісу ДП Свеський лісгосп С. Отрошок

Проблема поширення всихання сосни на території лісових масивів Свеського лісгоспу набуває загрозливих масштабів. Вона потребує дієвих засобів для негайного вирішення, розробки можливих способів ліквідації діючих та попередження виникнення нових осередків. Та низка норм законодавчих та правових актів не дає нам змоги оперативно вживати заходів для контролю та локалізації осередків шкідників та хвороб навіть у експлуатаційних лісах. Екологічна служба, яка брала участь у розробці санітарних правил , чинних з 2016 року, ставить собі за заслугу введення сезону тиші з 1 квітня по 15 червня. Це період розмноження диких тварин і в лісах заборонено як полювання, так і будь-які санітарні рубки. Отже, коли потрібно забирати з лісу заселену шкідниками  деревину, лісівники не можуть вжити захисних заходів, адже найбільш дієвим на сьогоднішній день методом боротьби з верхівковим короїдом є своєчасне виявлення осередків шкідника, проведення санітарних та інших видів рубок та спалюванням порубкових залишок.

На жаль, науковці певні – найближчих декілька років верхівковий короїд природним чином нікуди не зникне і сподіватися, що шкідника лісів здолає природа – не варто. А оскільки на території нашого району є ще й інші постійні лісокористувачі, то боротися з шкідником потрібно спільними зусиллями.  

2 thoughts on “Ямпільські ліси зазнали навали верхівкового короїда

  1. У одного-горело!!!У другого-короед!!!Прям напасть какая то….пороблено!!!

Comments are closed.