В Ямпільському районі оголошено набір патронатних вихователів

Про це Ямпіль.INFO повідомили в Ямпільському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Кандидатам, що мають намір стати патронатними вихователями необхідно звернутися до Ямпільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для отримання додаткової інформації щодо процесу запровадження даної послуги в громаді  (тел. (05456) 2- 24 -16, смт Ямпіль бул. Ювілейний, 1, четвертий поверх, каб. № 44)

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Сім’я патронатного вихователя – це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.

Патронатний вихователь – це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї.

Це можуть бути: новонароджені діти, від яких відмовились батьки; підкинуті, безпритульні діти; діти з сімей, у яких існує загроза їх життю та здоров’ю; діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження; діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, пропали безвісти; діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім’ї або їх батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них.

На даний час такі діти, у разі відсутності близьких родичів, направляються до обласного центру соціально – психологічної реабілітації дітей м. Шостка, який віддалений від місця проживання дитини, що ускладнює її контакти з родиною.

Термін перебування під патронатом визначається потребами дитини та залежить від складності життєвих обставин, які спричинили її влаштування, але не має перевищувати 3 місяці.

Хто може бути патронатним вихователем?

Патронатним вихователем може бути повнолітня особа, яка є громадянином України, має досвід виховання дітей, спільно з добровільним помічником пройшов/ла курси професійної підготовки за спеціальною програмою підготовки кандидатів у патронатні вихователі та зі згоди всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають у помешканні, уклала договір про надання послуг з патронату із відповідним органом опіки та піклування.

Патронатний вихователь здійснює свою професійну діяльність щодо догляду та виховання дітей в умовах своєї сім’ї, залучаючи до надання послуг в суботні, недільні дні та вечірні години добровільного помічника із числа членів сім’ї.

Яке фінансування послуги з патронату?

За надання послуги патронатний вихователь щомісяця отримує:

  • грошове забезпечення в розмірі 5-ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб;
  • при влаштуванні 2-х і більше дітей, віком до 1 року, неповнолітньої вагітної, дитини з ВІЛ, грошове забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину та категорію, але сумарно не перевищує 50%;
  • соціальну допомогу на утримання та виховання дитини в розмірі 2-х прожиткових мінімумів відповідно до віку дитини;
  • сплату єдиного внеску за загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя.

5 thoughts on “В Ямпільському районі оголошено набір патронатних вихователів

  1. Добра справа для дітей! І можливість реалізувати свій батьківський потенціал, отримуючи за це заробітну плату.

      1. Так, звичайно, у першу чергу це поклик серця, любов до дітей, але при такому рівні безробіття в районі, це реальна можливість працевлаштування.

  2. Обласна служба зайнятості юристи, відділ на чолі Москаленко Світлана Олеговна тел. 68-55-12 та 68-55-13 зацікавлені в зменшенні безробіття – шляхом виховання дітей. Цигани краще зрозуміють проблему, чим хохли. Спірні питання виховання завжди були і будуть, треба найти творчий підхід, бо залишимось ні з чим…

Comments are closed.