Влада Сумщини вимагає кошти на ремонт мосту, за який сама відповідає

Ще на початку року всі автомобільні дороги місцевого значення Ямпільського району перейшли з балансу Служби автомобільних доріг України на баланс Управління інфраструктури Сумської обласної державної адміністрації. Процес цей проходив в рамках, так званої, реформи децентралізації і, за словами її авторів, мав позитивно вплинути на стан місцевих доріг, які вперше отримали конкретного власника. Тим паче, що разом з новими повноваженнями Управління інфраструктури облдержадміністрації отримало і достатній фінансовий ресурс на ремонт місцевих шляхів.

Здавалось би ситуація з ремонтом шляхів між населеними пунктами району нарешті повинна покращитись, але останні події змушують переконатись у зворотньому. Зокрема, про це свідчить стан автомобільних доріг та мостів на Ямпільщині. Ще на початку року депутат Сумської обласної ради Лілія Ричкіна звернулась до голови Сумської обласної державної адміністрації Миколи Клочка з приводу незадовільного стану автомобільного мосту через річку Студенок в смт Ямпіль та мосту в с. Прудище, які перебувають під загрозою руйнування. Якщо відповідь керівника області щодо ремонту мосту через Студенок була звичною: «ваші пропозиції щодо ремонту мосту були направлені до Служби автомобільних доріг у Сумській області, як органу, який здійснює управління дорогою Т-19-15 С.Буда – Ямпіль – Береза», то відповідь щодо ремонту мосту в с. Прудище і ділянки дороги Ямпіль – Прудище в районі Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 відверто вразила і назавжди поховала надії.

– Відповідно до доручення голови Сумської обласної державної адміністрації першочергово дрібний, ямковий ремонт доріг загального користування місцевого значення буде виконуватись за умови 50% фінансування органами місцевого самоврядування, іншими суб’єктами господарювання, які здійснюють користування дорогами. З метою вирішення цього питання Сумською облдержадміністрацією було направлено листа від 26.04.2018 року №01-29/4116 до Ямпільської районної державної адміністрації щодо можливості співфінансування ремонтних робіт за рахунок коштів місцевих бюджетів. Ваші пропозиції стосовно ремонту автомобільної дороги загального користування місцевого значення С191813 Ямпіль – Прудище – Папірня та мосту в селі Прудище Ямпільської селищної ради включені до переліку об’єктів ремонту автомобільних доріг загального користування у поточному році за рахунок коштів, передбачених на їх експлуатаційне утримання. При відсутності можливості співфінансування, ремонтні роботи можуть бути розпочаті у разі залишку коштів на експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, – йдеться у відповіді голови Сумської обласної державної адміністрації Миколи Клочка на депутатське звернення.

Іншими словами, обласна влада збирається ремонтувати аварійний міст та автомобільну дорогу, за яку тепер несе повну відповідальність, лише за умови виділення коштів з бюджету місцевої ради, яка не відповідає за ці об’єкти і має розгалужену мережу доріг комунальної власності, які також потрібно ремонтувати.

– Таку відповідь керівника області наша команда вважає незадовільною, – говорить депутат Сумської обласної ради Лілія Ричкіна. – Обласна влада несе повну відповідальність за стан цих об’єктів. Тим паче, що ми говоримо про кричущі факти, які вимагають термінового реагування. Той же міст в Прудищах був розмитий стічними водами і за відсутності ремонту може обвалитись в будь-яку хвилину, рух людей по ньому небезпечний. Те саме стосується і дороги, що проходить повз Ямпільську загальноосвітню школу №2, де через великі ями автомобілісти об’їжджають перешкоди тротуарами, якими до школи йдуть діти.

Депутат наголосила, що на сьогоднішній день на території Ямпільської селищної ради вже три мости не відповідають жодним вимогам безпеки і потребують термінового капітального ремонту. Тож, Лілія Ричкіна закликає обласну владу не зволікати з вирішенням цього питання, тим самим запобігши виникненню надзвичайних ситуацій в населеному пункті.