До чого може призвести відкриття в Ямполі складу мінеральних добрив?

Днями стало відомо про намір ТОВ «ДК «Джерело» відкрити в селищі Привокзальному виробничо – складську базу по складуванню, грануляції, фасуванню та відвантаженню мінеральних добрив.

Такі наміри підприємства викликали у населення неоднозначну реакцію. Одні заговорили про шкоду екології населеного пункту, а інші про нові робочі місця та податки. Мовляв, сучасні технології дозволяють здійснювати таку діяльність з мінімальною шкодою для навколишнього середовища.

Звичайно, що технології можуть відрізнятись, але у мешканців Привокзального є яскравий приклад того, як подібне підприємство вже 15 років працює на території міста Дружба. Сьогодні ми пропонуємо вам прочитати статтю про роботу цього підприємства, яка нещодавно була надрукована на сторінках газети «Голос часу».

«Дружбівчани переконані, що саме через ТОВ «Росагроінвест» вони вимушені дихати забрудненим хімікатами повітрям, що спричиняє стрімкий ріст онкологічних захворювань в місті.  

Місцеві активісти б’ють на сполох не перший рік, але їх не чують  і різноманітні скарги та звернення залишаються без уваги влади. На жаль, не дала результату і ініційована губернатором області перевірка підприємства. Ні, екологи знайшли порушення і навіть виписали власникам «Росагроінвеста» штраф на кругленьку суму. Але дружбівчани запевняють, що встановлена шкода довкіллю в рази занижена: комісія взяла лише проби ґрунту, але «забула» про повітря.

– Я був присутній при тій перевірці, – розповідає «Голос часу» дружбівчанин Григорій Кузнецов.  – Члени комісії перевіривши склади, і, виконавши певні роботи рулеткою, пройшли повз місце вигризки добрив з вагонів, іншими словами, вулкан виверження пилу. Я зупинив їх і попросив без будь-яких вимірів провести вигризку і подивитись, як на відкритій дільниці розлітається пил. Але ніхто з членів комісії мене не підтримав, давши зрозуміти, що це не реальна перевірка, а просто муляж.

Молодих спеціалістів  хтось проінструктував, як робити вигляд, що вони проводять перевірку. Мабуть, комусь в обласній адміністрації було потрібно поставити відмітку про те, що доручення голови адміністрації виконано, – розмірковує Григорій Іванович. Більше того, він робить висновок, що закривати розфасовку добрив в місті ніхто не збирається, навпаки будуть спроби легалізувати виробництво.

Через це дружбівчани публічно просили районну державну адміністрацію не давати дозвіл  ТОВ «Росагроінвест» на викиди в атмосферу, так як фактично в місті діє не склад хімічних добрив, а дільниця по розгрузці та розфасовці цих добрив. При цьому реальних замірів викидів шкідливих речовин в атмосферу ніхто не проводив».

2 thoughts on “До чого може призвести відкриття в Ямполі складу мінеральних добрив?

  1. Причём райсовета?, все дело в деньгах, району нужны ГРОШИ.

Comments are closed.