Відтепер у двох православних храмах міста Дружба знаходитимуться списки з чудотворних ікон Пресвятої Богородиці «Скоропослушниця» і Собор Архангелів.
Ці ікони були написані на святій горі Афон, у монастирі Дохіар. Супроводжували ікони грецькі монахи. За словами архімандрита Гавриїла, у монастирі Дохіар, звідки вони прибули, до написання ікон ставляться з особливим трепетом, адже мова йде про список з чудотворного образу Богородиці, який прославився чудесами і зціленнями і є знаним у всьому православному світі. У монастирі, який засновано у Х столітті, до сих пір зберігаються багато святинь православ’я: мощі святих, кілька сотень ікон,близько шестиста древніх рукописів, вишиті золотом предмети одягу. Але найвеличнішою святинею обителі є древній образ Божої Матері «Скоропослушниця».


Афонські іноки спершу відвідали храм на честь Казанської ікони Божої Матері. Передавши у дар образ «Скоропослушниці» і благословення святої гори Афон, монахи також подарували кожному, хто був у храмі, маленькі ікони Пресвятої Богородиці. Прихожани храму зачаровано слухали слова молитви на давньогрецькій мові.

Це неймовірна радість, це щось дивовижне! До нас у Дружбу, у маленький бідний храм прибула ікона з Афону як прояв Божої милості і заступництва Богородиці. Ми не можемо повірити, що таке можливе, – говорять люди.

Потім делегація направилась до Михайлівського храму, де буде знаходитись ікона Собору архангелів.

error: Content is protected !!