Євген Кривоніс: всі пожежні автомобілі цілодобово знаходяться на чергуванні з заповненими водою ємностями

Ямпільські пожежні спростовують закиди про те, що пожежні автомобілі прибувають на місце виникнення пожежі не заправлені водою.

Про це Ямпіль.INFO повідомив провідний інспектор Ямпільського районного сектору Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Сумській області Євген Кривоніс.

-Пожежні автомобілі цілодобово знаходяться на чергуванні заправлені водою та піноутворювачем. Навіть в зимовий період місця базування техніки опалюються, а температурний режим підтримується не менше 10 градусів, чого достатньо для зберігання води всередині пожежних автомобілів. Іншими словами, автомобілі можуть бути не заправлені водою тільки у випадку ремонту самої ємності для води.

Нарікання викликані тим, що не всі люди розуміють, що тієї води, що знаходиться у резервуарі пожежного автомобіля, вистачає лише на 4-7 хвилин інтенсивного тушіння пожежі. Звичайно, для успішної ліквідації пожежі цього не вистачає і потрібно налагоджувати постійну безперебійну доставку води до місця пожежі. Це можливо, якщо підземний резервуар з протипожежним запасом води, пожежний гідрант на водопровідній мережі, водоймище або водонапірна башта знаходяться на відстані до 100-150 метрів. А якщо відстань до них 300, 400 або 500 метрів, 1000 метрів, то є підстави говорити про перебої з поставкою води.

-Як ви вирішуєте дану проблему?

Ми залучаємо резервні сили. Наприклад, при займанні в Свесі на місце пожежі негайно виїжджає черговий розрахунок і старший групи на місці, в залежності від інтенсивності пожежі, вирішує, чи потрібна друга та третя групи і, у разі потреби, викликає підмогу. При цьому, другий (резервний) автомобіль зі Свеси може виїхати лише через 20 хвилин, адже резервному особовому складу, у їх вихідний день, потрібен час, щоб дістатись до пожежної частини. При виклику автомобіля з Ямполя також потрібен час на те, щоб подолати відстань. Тобто, час який потрібен для зосередження сил та засобів збільшується, а це негативно впливає на успішність тушіння.

-Який є вихід?

Для успішного тушіння пожежі мають бути створені належні умови для забору води в населених пунктах. Мова йде про гідранти, які мають знаходитись на відстані 150-200 метрів один від одного, озера та ставки мають бути обладнані пірсами, а у дворах приватних будинків мають бути невеликі резервуари на 200 літрів води.

-Чи реально це в умовах нашого району?

На сьогоднішній день, ми не маємо задовільного водопостачання в жодному населеному пункті. Що стосується гідрантів, то в Ямполі працює лише один – по провулку Шевченка. В Свесі на новому водогоні зробили гідранти, але вони не мають достатньої кількості води. Річ у тім, що у нас є обладнання, що дозволяє, наприклад, як у великих містах, вести тушіння пожежі прямо з гідранту, але для цього не вистачає потужності водопроводів. Рахуйте самі, наші насоси мають потужність 40 літрів на секунду, а подача води з насосної станції йде на рівні 17 літрів на секунду. Тобто, нам доводиться спочатку закачувати воду в пожежний автомобіль і лише потім тушити нею пожежу.

Що стосується сільської місцевості, то пірсів на водоймищах у нас ніде немає, є лише під’їздні шляхи. Іншими словами, нам самим доводиться шукати місця, де заправитись водою. Щоправда, всі водонапірні башти були оснащені обладнанням для забору води.

-Які ще проблеми заважають вам працювати?

Велика проблема – несвоєчасне виявлення пожежі. Часто люди або запізно помічають займання, або легковажно намагаються ліквідувати його своїми силами і не викликають пожежних.

Хочу звернутись до ямпільчан. Для спільної безпеки важливо організовуватись і намагатись тушити пожежу ще до приїзду пожежників, а після їх приїзду допомагати їм. Є багато прикладів, коли після прибуття пожежного автомобіля, люди зупинялись, хоча сил пожежників часто буває недостатньо і їм потрібна допомога.

-Як часто зараз на Ямпільщині трапляються пожежі?

У нас в районі з початку року сталось 33 пожежі. Зокрема, сьогодні сталось займання господарчої споруди та гаража в місті Дружба.

Нам вдалось відбити вогонь від житлового будинку. У відповідь ми знов почули нарікання, що приїхали пусті. Ще раз наголошую, цього просто не може бути! 

Дякуємо всім за розуміння. Завжди поруч.

1 thought on “Євген Кривоніс: всі пожежні автомобілі цілодобово знаходяться на чергуванні з заповненими водою ємностями

  1. Интересно, а какого года выпуска пожарная техника? Неужели мерседесы и маны? А в Дружбе? А как дела состоят с обеспечением спецодеждой пожарных? Я слышал, что Дружбинская ОТГ выделяла средства на обеспечение городских пожарных. А где госудаоство???? Почему про это не говорит чиновник?

Comments are closed.