Як повідомив заступник начальника відділу прикордонної служби «Свеса» з оперативно-службової діяльності старший лейтенант Валерій Войтов, восени була підписана угода між Кабінетом Міністрів України та урядом Російської Федерації щодо пропуску громадян, що проживають в прикордонних областях. Згідно угоди громадяни, що проживають в таких областях мають право на спрощене перетинання кордону. Тобто, кожен мешканець Сумської області має право перетнути кордон у будь-якому місцевому пункту пропуску нашої області. Найближчий до Ямпільського району пункт пропуску знаходиться в Серединобудському районі – місцевий автомобільний пункт пропуску «Середина Буда».

Через кордон за спрощеною процедурою: мешканцям Ямпільщини стало легше потрапити в Росію

Планується відкриття місцевого пункту пропуску і на території Ямпільського району, це напрямок Хінель – Марчихин Буда, або Чуйківка – Підівоття. Але в даному питанні досі ведеться робота.

Якщо у паспорті громадянина є штамп, що він проживає на території Сумської області – він має право прийти на пункт пропуску, пред’явити паспорт і в пішому порядку перейти на територію Російської Федерації на строк не більше 90 днів, якщо людина пересікає кордон на автомобілі, то максимальний строк перебування на території Росії не може перевищувати двох місяців. За порушення цих правил громадянин підлягає адміністративній відповідальності – штрафу. Громадянам слід пам’ятати, що якщо вони перетинають кордон у одному пункті пропуску, то і повернутись на територію України мають через нього, адже на кожному з них ведеться облік таких осіб і кожен день проводяться звірки скільки осіб знаходиться на території сусідньої держави. Система автоматична, а отже уникнути відповідальності не вдасться.

Не зважаючи на те, що мета даної угоди не комерційна, а підтримання родинних зв’язків мешканців прикордоння, громадяни мають право переносити з собою і матеріальні цінності у загальному порядку. Митним кодексом встановлені норми кількості товару, який можна переносити через кордон за один день. При переносі на пункті пропуску проводиться огляд та фіксація кількості переносеного товару.

error: Content is protected !!