5 вересня в с. Білиця зареєстрований випадок сказу домашньої собаки. Сказ підтверджений лабораторно. Скажена собака покусала двох осіб.

Про це Ямпіль.INFO повідомила завідувач Ямпільським районним лабораторним відділенням Шосткинського міськрайонного відділу ДУ „Сумський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров´я України” Камчатна Г.П

ЩО ТРЕБА ЗНАТИ, ЩОБ НЕ ЗАХВОРІТИ СКАЗОМ?

Якщо людину покусала тварина, чи слина хворої тварини потрапила на шкіру чи слизові оболонки, слід негайно звернутися до лікаря, в день покусу, подряпання чи ослизнення та одержати кваліфіковану допомогу спеціалістів. Коли тварина, що покусала людину має господарів то найкраще її ізолювати та тримати на прив’язі, звернутись до ветеринарного лікаря, щоб міг спостерігати за станом її здоров’я, на протязі 10 діб з моменту покусу. Якщо тварина залишається здоровою та живою за довідкою лікаря, лікування людям не призначається, або в подальшому відміняється. Не потрібно в гніві убивати тварину чи виганяти, або завозити в іншу місцевість, після того, як вона нанесла покуси.

Єдиним захистом від хвороби – є 6 щеплень, що призначають лікарі. Щеплення повинні проводитися якомога раніше та коли лікар призначить щеплення проводити їх регулярно, не допускати самовільної відмови та їх перерви. На період щеплень необхідно додержуватися режиму та вимог, що пропонують медики.