Кілька днів тому українську IT спільноту облетіла новина зі світу криптовалют. Справа в тому, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі запропонувало ініціативу з розробки нової державної політики щодо Bitcoin та інших криптовалют.

Хороші новини для власників криптовалют?

Визнання криптовалют державою – це безумовно хороша новина, яка посприяє подальшому розвитку галузі в Україні. Почнуть з малого, поки пропонують законодавчо закріпити основні поняття і тільки потім перейти до подальших дій. Очікується, що процес закінчиться до 2021 року і буде проходити в два етапи.

Протягом 2018-2019 років законодавці хочуть закріпити правовий статус криптовалюти, що безумовно хороша новина, а також підвести під правові рамки інші аспекти, такі як майнінг, обмін на фіатні валюти. Також за цей період хочуть встигнути провести моніторинг і аналіз проблем індустрії, а також провести все це з урахуванням світового досвіду легалізації криптовалют.

За період з 2020 по 2021 рік очікується легалізація сервісів-провайдерів онлайн гаманців. Крім цього експертна група планує створити спеціальні законодавчі акти, які регулюватимуть різні аспекти зберігання і розрахунків в криптовалюті. Більш детально читайте в матеріалі від LetKnow News.

Що це дасть

Подібні новини зі світу криптовалют ми чуємо нечасто, особливо в Україні. Але якщо відійти від міркувань і спробувати уявити, які плюси може дати легалізація криптовалют в Україні, на думку спадає наступне:

  1. Вихід з тіні кріптоінвесторів
  2. Подальший розвиток галузі в Україні
  3. Надходження в казну від ліцензій або податків
  4. Приплив інвестицій в крипто-стартапи
  5. Синхронізація законодавства з практикою ЄС

Але найважливіший момент полягає в тому, що легалізація дозволить захистити права споживачів в даній сфері і будь-які судові розгляди вже буде не в відношенні “фантиків”, а проходитимуть щодо реальних активів, визнаних державної правовою системою. Також це може дати додатковий поштовх для просування українських товарів на світовому ринку адже смарт-контракти можуть значно спростити процес міжнародної торгівлі для багатьох підприємств і навіть приватних осіб.

Нагадаємо, що в минулому році наша країна входила в десятку країн-лідерів за обсягами використання криптовалют, а українські майнери добували криптовалют на більш ніж $ 100 млн в рік.

Стаття підготовлена ​​з використанням матеріалів сайту LetKnow News – Новини криптовалют.