На Ямпільщині проти грипу вакцинували менше 10% медпрацівників

Провести вакцинацію вразливої групи неможливо через відсутність фіннсування з державного бюджету

Про це йдеться в сюжеті на обласному телебаченні.

За інформацією обласного лабораторного центру, станом на 16 листопада у Сумській області щепили 468 медпрацівників. Це 13,4% від усієї кількості тих, які мають пройти цю процедуру. Найбільше щепили медиків у Глухівському, Лебединському та Путивльському районах. Від 42-х до майже 18% щепили лікарів і молодший медперсонал у Кролевецькому, Краснопільському, Білопільському, Роменському, Буринському та Сумському районах. Менше 10% щеплених мають у Липоводолинському, Шосткинському, Ямпільському районах та у м. Суми. Жодного щепленого медика, за інформацією лабораторного центру, нема у Великописарівському, Конотопському, Недригайлівському, Охтирському, Середино-Будському та Тростянецькому районах.

-Для первинної ланки, для профілактики грипу серед груп ризику, ці вакцини можуть бути закуплені за кошти місцевих бюджетів, – розповідає обласний інфекціоніст Ірина Троцька. – Крім того, вакцини можуть закупатися за інші кошти, які не заборонені чинним законодавством, тобто за якісь залучені кошти, та за кошти громадян. В національному переліку тих препаратів, які можуть бути закуплені для надання допомоги в стаціонарах цих вакцин немає. Тому за бюджетні кошти саме тих закладів, де є стаціонари, вони не можуть бути закуплені.  

Медичні заклади, які закупали вакцини від грипу за власні кошти, кошти спонсорів або місцевих бюджетів, укладали прямі договори з постачальниками – сказала Ірина Троцька. Наразі в області, за її словами, доступні дві вакцини проти грипу: французька «Ваксігрип» і корейська «Джісі Флю». Їхня ціна – від 290 до 350 грн за дозу.