Мова йде про заслуженого архітектора України Анатолія Івановича Дейнеку, який свого часу працював головним архітектором області

Анатолій Іванович залишив після себе величезну спадщину, особисто спроектувавши будівлі і споруди, які стали символами нашої області. Що вже говорити, якщо серед робіт архітектора і проект Спасо-Преображенського храму, який побудований в центрі Ямполя.

Ямпільчани можуть зауважити, що на стінах храму його архітектором вказана зовсім інша особа – Володимир Биков. Дійсно це так, але в 2006 році було встановлено, що Биков  просто незаконно присвоїв собі проект цієї культової споруди.

Так, комісія Сумської обласної організації Національної спілки архітекторів України, створена для перевірки факту використання ідей іншого автора без згоди, виявила факт публікацій щодо архітектурного проекту і проекту реставрації деяких культурних споруд, в яких стверджується, що виконавцем є Биков В.Б., дійшла висновку, що зазначені об’єкти запропоновані архітектором Дейнекою А.І. Прізвище Бикова В.Б. в кресленнях відсутнє. Окрім того, ця комісія виявила факти зловживання Биковим В.Б. своїм службовим становищем на посаді головного архітектора області шляхом створення штучних приводів для непогодження проектів на містобудівних радах. За це Биков був виключений з членів спілки архітекторів України.

error: Content is protected !!