Деякі позиції “борщового набору” за рік зросли в ціні в 3-4 рази

Поки експерти попереджають про “новорічні” подорожчання продуктів, під кінець грудня 2018 року на оптових ринках України вже склалася безпрецедентна ситуація – ціни на позиції овочів “борщового набору” досягли позначки в 10 грн /кг. Цей показник є рекордним, повідомляють фахівці “Інфо-Шувар”, посилаючись на дані щоденного моніторингу цін.

Найбільш істотне подорожчання за останній місяць відбулося по буряках, вони за останні три тижні додали в ціні відразу 25%. Сьогодні на оптових ринках буряк можна купити по 10-11 грн / кг, відзначають експерти.

Також подорожчання спостерігалося по білокачанній капусту і моркві. На оптових майданчиках країни капуста пропонується по 7,5-10 грн / кг, а морква коштує 8-10 грн / кг.

Ціни на цибулю протягом грудня неодноразово змінювалися в різних напрямках, але за підсумками місяця вартість цибулі істотно не змінилася, хоча її можна вважати найдорожчою позицією в українському овочевому “борщовому наборі”. На оптових ринках цибулю пропонують за 10-14 грн / кг.

“У порівнянні з 2017 роком, буряк і морква подорожчали в 2,5 рази, цибуля за рік подорожчала в 3,5 рази. Білокачанна капуста сьогодні є абсолютним лідером по зростанню ціни серед усіх овочів українського” борщового набору “, її вартість за рік виросла в 4 рази “, – відзначають експерти.

Картопля є винятком з цього переліку, хоча ціни на нього почали рости в грудні. Втім, зараз коренеплід майже в 2 рази дешевше інших овочів “борщового набору”, його вартість на оптових ринках країни становить 5-6 грн /кг. Втім, такі ціни все ж в два рази вищі, ніж рік тому.

2 thoughts on “Деякі позиції “борщового набору” за рік зросли в ціні в 3-4 рази

Comments are closed.